Pazartesi , 6 Şubat 2023

SONY XPERİA Z5 GÖRÜNDÜ!

Snapdragon 810 yonga setinin aşırı ısınma sorunundan ötürü ne kamerası uzun süre kullanılabilen ne de keyifli bir oyun deneyimi sunabilen Xperia Z4/Z3+ modellerinin yaşattığı sorunları Xperia Z5’i satışa sunarak aşmayı hedefleyen Sony’nin yeni modellerine yönelik ilk görüntü geldi.

Klasik Sony tasarımı bu modellerde de korunmaya devam ediyor. Beklendiği üzere her iki modelde de parmak izi tarayıcısı mevcut. Bunun haricinde öngörülen özelliklere baktığımızda karşımıza 5-5-inç (1920×1080) büyüklüğünde IPS ekran, Snapdragon 810 v2.1 yongaseti, 3GB RAM ve 32GB da dahili hafıza çıkıyor. Kameralar ise arka ve ön için sırasıyla 20.7 ve 8MP çözünürlüğünde. Suya ve toza karşı koruma anlamına gelen IP65/IP68 sertifikaları ise her zamanki gibi mevcut.                              sony-xperia-z5

Sony, ilginç bir seçim yaparak parmak izi okuyucusunu Xperia Z5’in güç tuşuna entegre etmiş. Telefonun sağ yanında yer alan güç tuşu, parmak izini okuyor. Bu tercih tartışmaları da beraberinde getirebilir. Sony’nin Xperia Z5 parmak izi okuyucu konumlandırması, tarama konusunda zorluk çıkarabilir. Dikdörtgen şeklindeki parmak izi okuyucusu bakalım iPhone kadar başarılı çalışacak mı?
Bu arada Snapdragon 820 kullanılabileceğine yönelik de bilgilere rastlayabilirsiniz ama eğer denildiği gibi Eylül’de çıkacak olursa böyle bir ihtimal sıfır. Çünkü 820’nin dağıtımına yıl sonu gibi başlanması öngörülüyor.

Sinemalarda vizyona girecek olan yeni  James Bond filminde Xperia Z5’in Reklam amaçlı kullanılacağı da sızan bilgiler arasında.

Hakkında Sedat Coşkun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir