Pazar , 29 Mayıs 2022

Sosyal medya artık devletin muhatabıdır


Kemal Kılıçdaroğlu, her gün binlerce kişinin sosyal kullanıcısı olduğunu belirterek, “Devletler ve hükümetlerin sosyal medyayı muhatap almak durumunda kalacaklarını düşünüyorum” dedi.
Kılıçdaroğlu, sosyal medya ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kılıçdaroğlu, sosyal medya olarak tanımlanan yeni medya türüyle ilgili olarak, “Sosyal medya insan ve iletişimin ortaklaştığı bir zemindir. Bu zemin üzerinde çok ciddi paylaşımlar yaşanıyor. Haber, video, mesaj, bilgi, yazı, sohbet ve birçok konuda herkes bir şeyler paylaşıyor.
Bu durum insanların her konuda bilgi sahibi olmasını ve yaşananları fark etmesini sağlıyor. İnsanlar istemese de sosyal medyanın başına geçtiklerinde her olaydan ve durumdan haberdar olabiliyorlar. Sosyal medyanın birçok olumlu özelliğinin yanı sıra kimi olumsuz özellikleri de bulunmaktadır. Ama her halükarda sosyal medya yaşadığımız yüzyılın gerçeği ve çok ciddi etkilere sahip” diye konuştu.

606 bin takipçim var
Yakın coğrafya dahil olmak üzere dünyanın çoğu ülkesinde insanların yönetimlere karşı hoşnutsuzluklarını sosyal medya üzerinden paylaştıklarını ve orada örgütlendiklerini dile getiren Kılıçdaroğlu, “Bugün dünya üzerindeki eşitsizlikler, olumsuzluklar, çatışma ve çelişkiler sosyal medya üzerinden tartışılıyor ve çok önemli görüş alışverişi yapılıyor. Bu çok önemli bir gelişmedir. Çünkü insanlık hep eşitlik, özgürlük, insan hakları ve daha adil bir dünya için mücadele etmiştir. Sosyal medya bu arayışı tarihin en büyük kitleselliğine kavuşturmuştur. Bu durum yeni, eşit ve özgür bir dünya mücadelesi için iyi bir imkan olabilir” dedi.
Kendisinin de sosyal medyayı etkin bir şekilde kullandığını anlatan Kılıçdaroğlu, 26 Mart itibarıyla 606 bin kişi tarafından twitter’dan izlendiğini, her gün ortalama 1500 kişinin ise gruba katıldığını bildirdi.

Zamanı en iyi kullanmak
Sosyal medyanın insanlara birebir ulaşmak ve mesajlarını iletmek için iyi bir mecra olduğuna dikkati çeken Kılıçdaroğlu, ”Yüz binlerce insan sizi takip ediyorsa bunu en iyi biçimde kullanmak durumundasınız” dedi. “Ülkemizde insanlarımız çok fazla gazete okumuyorlar ama sürekli bir biçimde sosyal medyayı takip ediyorlar” diyen Kılıçdaroğlu, “Bu yüzden bir yandan insanlarımızı bilgilendirmek diğer yandan kendi fikrimizi, tepkimizi ve çözüm önerilerimizi onlara ulaştırmak için bu alanı iyi kullanmaya çalışıyoruz” diye konuştu.
milliyet

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir