Salı , 5 Temmuz 2022

Sosyal Medya Bilinen Tarihi Değiştiriyor

NTV’de yayınlanan ‘Hafta Sonu’ programına konuk olan Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Levent Erden, bir soru üzerine Sosyal medya hakkında önemli açıklamalar yaptı. Aynı zamanda reklamcı olan Levent Erden, sosyal medya birlikte gençler ve yetişkinler arasındaki önemli bir ritüelin tarihte ilk kez değiştiğini söyledi.

Tarih boyunca gençlerin hep daha heyecanlı, yaşlıların ise daha tecrübeli olduğunun altını çizen Erden’e göre; sosyal medyanın ortaya çıkmasıyla bu bilgi sistemi ilk kez değişti. Artık sosyal medya konusunda gençler tarihteki başka konuların aksine hem heyecanlı, hem de tecrübeli  böyle bir şey dünya tarihinde ilk kez oluyor. Bu açıdan bakıldığında sosyal medya getirdiği birçok değişikliğin yanında tarihsel bir ritüelin de değişmesine sebep olduğı aşikar.

Sosyal Medya söyleminin aslında gerçeği pek yansıtmadığını da dile getiren Erden, ‘Tekil Sosyal Medya’ denilmesinin daha doğru olacağını belirterek, sosyalliğin tanımını sosyologların bir daha yapması gerektiğini belirtti.

Hakkında Yılmaz Atasoy

Uzun zamandır sosyal medya haberlerini takip ediyorum. Sosyal medya danışmanlığı veriyor ve aynı zamanda makaleler yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir