Pazartesi , 5 Aralık 2022

Sosyal Medya Bu Adayı Konuşuyor

Rize’nin Çayeli İlçesi Saadet Partisi Belediye Başkan adayı İsmail Hakkı Çiftçi, seçim irtibat bürosunun açılışında, aralarında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra Abd Başkanı Obama, Rusya Devlet Başkanı Putin ile Almanya Başbakan’ı Merkel’in gönderdiğini iddia ettiği mesajları okudu. Dünya liderlerinin ilginç mesajları dinleyenleri coşturdu.

Çiftçi, partisinin Çayeli İlçesi 2 nolu seçim irtibat bürosunu açılışında konuşmasına, dünya liderlerinden aldığını öne sürdüğü mesajları okuyarak başladı. Yaklaşık 300 kişiye seslenen Çiftçi, “Davet ettiğimiz büyük insanların mesajlarını okumak istiyorum” dedi, ardından da ilk olarak Abd Başkanı Obama’dan aldığını söylediği mesajı okudu:

“Teknoloji çağında yaşıyoruz. Sizin bu coşkunuzu uzaydan teleskoplarla gören bazı dünya devlet adamları sizlere mesaj göndermiş. Sevgili hemşerim İsmail Hakkı Çiftçi. ‘Güya hemşerisiymişim’ Sizi uydudan takip ediyorum. Nazik davetinize katılamadığım için üzgünüm. Yalnız sizi şimdi internet üzerinden izlemekteyim. Başarılarınızın devamını diliyorum. Hüseyin Barak Obama..”

 

“KARA MİZAH YAPMAK İSTEDİM”

Daha sonra da okuduğu mesajlarla ilgili açıklama yapan Başkan adayı Çiftçi, “İlimizde ve ilçemizde başbakanların ve bakanların arkasında siyaset yapılıyor. Adaylar kendi kişilik ve şahsiyetlerini ortaya koyamıyorlar. Başbakan’ın ve bakanın üzerinden siyaset yapmaya çalışıyorlar. Başbakanların arkasından siyaset yapılamayacağını insanların gönüllerine hitap edileceğini vurgulamak için kara mizah yaptım. Olay tamamıyla bir mizahtır” dedi.

“BEN TEKNİK TAKİBE TAKILMIŞ OLABİLİRİM”

Çiftçi, mesajlarda uzaydan takip ediliyoruz şeklinde kullandığı ifadelerle ilgili olarak da, “Günümüzde izleme ve dinleme çok popüler. Herkes birbirini izliyor. Tahmin ediyorum Çayeli’ni de izliyorlar. Burası Başbakan’ın ve bakanın ili. Aslında beni izlemiyorlardı da devlet büyüklerimizi izlerken ben de teknik takibe takılmış olabilirim” esprisi ile konuşmasını noktaladı.

 

işte o video

http://www.youtube.com/watch?v=y5L_Azmv3Tw

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir