Cuma , 2 Haziran 2023

Sosyal Medya Çocuklarda Depresyona Yol Açıyor

Rangan Chatterjee İngiltere’de bir aile hekimi ve gençlerin sosyal medya kullanımı ve akıl sağlıkları arasındaki bağlantıya dair çok sayıda kanıt gördüğünü söylüyor.

Kendisine zarar verdikten sonra acil serviste tedavi gören ve kliniğine sevk edilen 16 yaşındaki bir genci anlatıyor.

“İlk aklıma gelen anti depresan ilaç vermekti ama biraz sohbet ettiğimizde sosyal medya kullanımının sağlığı üzerinde olumsuz bir etkisi olduğunu gördüm” dedi.

Dolayısıyla Dr. Chatterjee kolay bir çözüm dile getirdi. Başta yatmadan önce sosyal medyadan bir saat uzak durmasını, birkaç hafta sonra da bunu sabah iki, akşam da iki saate çıkartmasını tavsiye etti.

“Sağlık durumunda önemli bir iyileşme olduğunu söyledi ve altı ay sonra annesinden bir mektup aldım. Okulda daha mutlu ve etrafıyla ilişkilerinde daha ilgili bir hale geldiğini söylüyordu.”

Bu ve benzeri durumlar Chatterjee’nin sosyal medyanın gençlerin hayatında oynadığı rolü sorgulamasına yol açtı.
“Sosyal medya akıl sağlığı üzerinde olumsuz etki yapıyor. Bunun büyük bir sorun olduğunu düşünüyorum. Kurallara ihtiyacımız var. Teknolojinin bize zarar vermek yerine yarar sağlaması için toplumu nasıl eğitebiliriz?sеks kalitemle bir numarayımdır. Popüler şekildе beylerime güzel bir deneyim katmaya gelmiş her anı ayrıcalık hissi dolu Mersin bayanım temiz beyleri sevindirmeye hеr açıdan hazırımdır, kibar erkeklerime mükemmel tatminler vermeye geldim .Benim bilgilerime yukarıdaki linkdeki siteden ulaşabilirsiniz.

“Bazı çocuklar sırf kendilerini strese sokan mesajlar almamak için bilerek telefonlarını kaybediyor ya da bozuyor.”

Dr. Louise Theodosiou, Psikiyatrist

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir