Perşembe , 30 Haziran 2022

Sosyal Medya Mahallesi Başlıyor

Sosyal Medyanın etkisi her geçen gün artarken, Tv’lerdeki sosyal medya programları arasına bir yenisi daha ekleniyor, sunuculuğunu ve yapımcılığını kendisini “beyaz yakalı girişimci” olarak tanımlayan Yaprak Yapsan’ın yaptığı”Sosyal Medya Mahallesi”  Her hafta, pazartesi akşamı saat 20:00-21.00 arasında Bea TV’den canlı olarak ekrana geliyor

Yaprak Yapsan programı şöyle tanımlıyor;sosyalmedyamahallesi5

Bu mahallede yok yok… Herkesin cıss dediği, itinayla uzak durmanın gerekliliğiyle hep kaçındığı her şey burada konuşulabilir.Tatlıdır ya kitleleri etkileme telaşı. Beğenilme ,onaylanma isteği… Kabul görmenin verdiği tarifsiz haz. İşte o haz, konuşturur durur sosyal medya mahallesi sakinlerini.

Eski tabirle lakırdılarda, din de vardır, siyaset de. Aşk da vardır, futbol da. Kitleleri en çok uyuşturan her şey, en çok konuşturana döner bu mahallede. Dozunda olmayanlara, kendi alanlarına girenlere, sınır tanımayanlara hızla sesini yükselten ve bundan nemalanan çığırtkanlar hem çok sevilir hem de korkulur ölesiye. Kendi kanunlarını yeni yeni oluşturmaya çalışan, gizli ajandalarla yönetilen bu mahallede, insanların başlarına ne geleceği henüz belli değildir. Çünkü, burası “Türkiye’dir”.

 

Programın Formatı şöyle,

Her hafta en az 1, en çok 3 konuk davet ediliyor. 1 konuk sosyal medya fenomeni/aktivisti:

1 konuk ise bir markanın temsilcisi ve 1 sivil toplum kuruluşu üyesi

Markanın temsilcisi ile, markanın sosyal medyada ne gibi faaliyetler yaptığı, nasıl kullandığı ve neden önerildiği konulu bir sohbet gerçekleşecek.

İçerik olarak ise;

Bu hafta Sosyal Medya’da neler konuşuldu- in/out

Her haftaya özel program hashtag/ etiket ile programa interaktif katılım hedefleniyor

Tweetwall dekoru oluşturarak, sosyal medyada bu etiketle yazılanları takip edip canlı olarak cevap verilebilecek bir ortam çalışması yapılıyor.

Sokağın nabzını tutmak için, sokak röportajları yapılması planlıyor

 

Ramazan’a özel 21:00-22:00 arası yayınlanacak programın ilk konukları ise Sosyal Medya Derneği Başkanı Said Ercan ve twitter fenomenlerinden Twetimgeldi

 

Programın twitter adresi @smmahallesi

Türksat, D-smart 245, Teledünya 61.Kanalda.

BEA TV canlı yayın linki http://www.beatv.com.tr/index.php?icerik=canli

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir