https://juragankomik.com
Perşembe , 20 Haziran 2024

Sosyal Medya Takipçileri İçin Android Uygulamaları

Bildiğiniz gibi günümüzde sosyal medya son derece aktif bir şekilde kullanılmakta, sosyal medyanın ne kadar önemli olduğunu söylemeye bile gerek yok ki zaten kullanırken bunu anlayabilmekteyiz. Android’in günümüzde yayılması ile sosyal medya etkileşmesi daha da çok arttı, genel yaşantımızda sadece bilgisayarımızın olduğu yerlerde sosyal medya takibi içerisinde olabilirken şimdi telefonumuzla dünyanın her yerinden basit Android uygulamalar ile bu işlemleri gerçekleştirebilmekteyiz.

Dünya üzerinde birçok sosyal ağ bulunmakta, bu yazımızda sizlere en önemli ve Türkiye’de en çok kullanılan sosyal internet ağlarının Android uygulamalarını tanıtacak ve paylaşacağız. Eğer bir Android cihaza sahipseniz bu uygulamalar ile sosyal medya etkileşimini arttırabilirsiniz.

Facebook & Messenger: 2006 yılında kurulmuş olan Facebook, günümüzde dünya nüfusuna yakın profil ve hesabı bünyesinde barındırıyor ki bu durum Facebook’u oldukça değerli bir platform kılıyor. Gruplar, sayfalar ve kişilere abone olarak veya arkadaş olarak ekleyerek sosyal medya takibini sağlayabiliyorsunuz. Bu nedenle sosyal medya uygulamaları arasında Facebook ve Facebook Messenger birinci sırada bulunmakta.

Android İçin Facebook

Android İçin Facebook Messenger

Twitter: 2006 yılında kurulmuş olan Twitter’da, Android için kullanabileceğiniz sağlam bir altyapıya sahip, özellikle kurumsal çapta kullanım oranı yüksek olduğu için Twitter ile bir çok şeyden haberdar olabilmekteyiz. Bunun yanı sıra kişileri de takip edebilmekteyiz ki bunları anlatmaya bile gerek yok aslında, zira Twitter kullanmayan çok az kişi bulunmakta. Android’de de Twitter üzerinde aktif olmak mümkün.

Android İçin Twitter

Instagram: Sosyal bir fotoğraf paylaşma uygulaması olarak tanımlayabileceğimiz Instagram’ı özel kılan şey ise tüm ünlü ve oyuncuların hesaplarının bulunması diyebiliriz, Instagram, geçtiğimiz aylarda Facebook tarafından satın alınan bir platform, tamamen ücretsiz olarak üye olunabilmekte. Sosyal medya ile ilgiliyseniz Instagram’da Android cihazınızda bulunması gereken uygulamalardan diyebiliriz.

Android İçin Instagram

 

 

Hakkında Mert Usluer

Sosyal medya, teknoloji ve bir çok konuda yazar. "sosyalmedyahaber.com"

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir