https://juragankomik.com
Çarşamba , 19 Haziran 2024

Sosyal Medya ve Moda

Artık hayatımıza online alışveriş dediğimiz bir kavram girmiş bulunmakta !

İnsanlar, tarzını beğendiği modacıların tasarım ve koleksiyonlarına kolay bir şekilde ulaşabiliyor, defileye gitmeye gerek kalmadan takip edebiliyorlar.

Moda bloglarından trendleri takip edebiliyor, sokak modasını zahmete girmeden görebiliyor, bloggerların öneri ve yorumlarıyla tarzımıza yön verebiliyoruz. Mağaza ve   AVM’leri gezmeye gerek kalmadan bir tıkla istediğimiz ürüne sahip olabiliyor, indirimleri takip edebiliyoruz.

 

Dergilerin ” bugün ne giydim! ” bölümlerinden sevdiğimiz bir ünlü veya modacının bir ay boyunca nerelerden alışveriş yaptığını o gün ne giydiğini takip edebiliyor hatta belki onlarla tanışma fırsatına sahip oluyor, workshoplara katılma fırsatı yakalayabiliyoruz. Ayrıca bütün bunları yaparken para harcamıyor, zamandan da tasarruf sağlıyoruz.

İlgi bu kadar yoğun, iletişim bu kadar çabuk ve hızlı olunca markaların sosyal ağlara daha fazla ağırlık vermeye başladığını görüyoruz. Durum böyle olunca firmalar rant elde ediyor,

bireyler istihdam alanı kazanıyorlar.

İnternete göz attığımızda, facebook, twitter, pinterest, path, from spring, instagram, youtube ve blog sayfalarının marka reklamları ve tanıtımları için en uygun sosyal medya mecraları haline geldiğini görüyoruz.

Artık TV’de, billboardlarda, sokak afişlerinde, otobüs duraklarında, internet sitelerinin reklamlarıyla oldukça sık karşılaşmıyor muyuz?

Markafoni, Limango, Trendyol, Morhipo, Zizigo, Mizu (Amozon’a aittir) ve daha binlercesi…

 

Bu siteler, alışveriş ve modanın hayatımız üzerindeki etkisine oldukça iyi örnek teşgil etmektedir.

Alışveriş tutkunları için bu platform o kadar çok rağbet görmeye başladı ki, mağazalarda görüp beğendiğiniz ve satın aldığınız ürünleri çevrenizle paylaşmanızı sağlayan etiqadd, modasist gibi telefon uygulamaları geliştirilmeye ve rağbet görmeye başladı. Markaların

sosyal medya eğilimlerini incelediğimizde bunun her geçen gün arttığını görüyoruz.

Modayla ilgileniyorsanız ve bir stilim olsun diyorsanız,

Nil Ertürk

Moda Cadısı

Gardrop Kedisi

Moda Tutkusu

Buse Terim

Alışveriş Cini gibi blog sayfalarını takip edebilirsiniz.

 

About the author

Hakkında Fatma Yılmaz

kendine aşık :) #İstanbul #moda #sosyalMedya #müzik #Tarkan #hayvansever #tambirBalık #smuzman

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir