Çarşamba , 25 Mayıs 2022

Sosyal Medyada Anadolu Ajansına Karşı Hak Arama MücadelesiOnlar günlerce hatta senelerce dile getirilen 28 Şubat sürecinin daimi mağdurları

Lise eğitimlerini radyo televizyon alanında tamamlamalarına rağmen 28 Şubat yaptırımlarının getirdiği katsayı adaletsizliğinden dolayı 4 yıllık iletişim fakültelerine değil 2 yıllık üniversitelere geçiş yapmak zorunda kalan katsayı mağdurları.
Onlar, yapmak istediği mesleğe lise yıllarında karar veren, 4 sene boyunca mesleki olarak en iyi şartlarda yetiştirilmesine rağmen üniversite sınavlarında alanları olan iletişim fakültelerinde katsayı adaletsizliğinden dolayı düz lise mezunlarına karşı 1-0 yenik başladıkları maratonun haklı, yorgun ve umutlu mücadelecileri.
Anadolu Ajansın’dan MYO Radyo TV mezunlarına vize yok
Onlar hala bugün bile, bu adaletsizliğin sıkıntılarını yaşıyorlar.
Lise ve 2 yıllık üniversitelerde toplamda 6 sene Radyo TV alanında eğitim görmelerine rağmen Anadolu Ajansı tarafından saf dışı bırakılıyorlar.
Vereceği eğitim sonrasında başarılı olanlara kadro müjdesi veren Anadolu Ajansı yönetimince iletişim fakültesi mezunu olmadıkları gerekçesi ile bu eğitimlere katılma haklarından mahrum bırakılıyorlar.
HAKLI REKABET İÇİN MÜCADELE VERİYORLAR

Mağdurlar kendileri için ayrıcalık sağlanmasını değil diğerleri ile eşit şartlarda yarışmak istiyor.
4 yıllık fakülte mezunlarından daha tecrübeli ve deneyimli olduklarını ifade eden mağdurlar 6 sene eğitimini aldıkları bu alanda diğerleri ile bilgilerinin
sınanmasını istiyorlar.

 

“Mağduriyetlerini bir film ile anlatmaya çalışan Radyo TV mezunları, tecrübelerini devletin uyguladığı haksızlığı anlatmak için kullandıklarından dolayı, büyük üzüntü içerisinde olduklarını ifade ediyorlar”

http://www.youtube.com/watch?v=jk8DTGvzgoc&context=C3a73331ADOEgsToPDskL7CQRBU6dK09FVMkU3aahC

 

Hakkında Yılmaz Atasoy

Uzun zamandır sosyal medya haberlerini takip ediyorum. Sosyal medya danışmanlığı veriyor ve aynı zamanda makaleler yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir