Pazar , 29 Mayıs 2022

Sosyal medyada bu kez tematik bir sözlük: Mekan Sözlük

Sosyal medyanın en bilinen formatı olan sözlük formatında yeni bir sözlük daha yayına başladı. Mottosu “81 ilin en iyi mekanları” olan tematik sözlüğün çıkış noktası, iş ya da turizm amaçlı olarak ziyaret edilen bir şehirde, ziyaretçinin damak zevkine uygun olarak nerede, ne yenilebileceğine yönelik karar almasına yardımcı olmak. Bununla birlikte herkese kendi yaşadığı şehirde farketmediği yeni mekan önerileri sunmak. Bunun sorumluluğu ile yazar adaylarında “gelişkin damak zevki ve yeme içme konularında detaycılık” aranıyor.

“Gurme” adı verilen yazarlar, Türkiye’nin her yerindeki mekanlarla ilgili kendi deneyimlerini paylaşıp, beğendikleri mekanları oylayarak “en beğenilen” mekanları belirliyorlar.

Sözlükte bilinen sözlük formatına ek olarak “il seç” butonu bulunuyor  ve il seçimi yapılarak kullanılması halinde, o ildeki en beğenilen mekan en üstte olacak şekilde sıralanıyor.

“Gurme” yazarlığın en az 5 yorum yazılması kaydıyla moderasyon onayına tabi olduğu sözlük, yeme içme kültürü olan ve deneyimlerini sözlük formatına uygun olarak paylaşabilecek olan yazarlara açık.

Türkiye’de sosyal medya ortamında binlerce kişisel yemek blogu ve onlarca mekan deneyimlerinin paylaşıldığı site olmasına rağmen, kullanıcıya kolaylık sağlayabilecek, hızlı karar almasına yardımcı olacak lokasyon bazlı bir site olmadığını düşünen site kurucuları, basit olmasını istedikleri site formatı için de en bilinen formatlardan birisi olan ekşi sözlük formatını kullanmış.

Sözlük, yakın zamanda yayına almak için iphone ve android uygulamaları üzerinde de çalışıyor.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir