Pazartesi , 30 Ocak 2023

Sosyal Medyadan Kitap Raflarına…

Artık hayatımızın dijitalleştiğini ve her şeyin artık internet ve sosyal medya üzerinden döndüğünü ve döneceğini iyice içselleştirdik, idrak ettik. Bloglar da yine sosyal medyanın en önemli parçalarından biri. Sosyal medya sadece değişim dönüşüm sağlamıyor aynı zamanda var olan geleneksel medyaya da katkıda bulunuyor. Sosyal medya sayesinde geleneksel medyada da kendilerine yer bulmayı sağlayan birçok yüz ve isim olmuştur. Sosyal medyanın kitap dünyasına ne kadar çok yeni kalemler kazandırdığını bilmeyenimiz yoktur örneğin.  İşte “Kendi Alın Yazını Kendin Yaz” kitabı da bu örneklerden biri…

“Kendi Alın Yazını Kendin Yaz”, bir blog yazarı olan Zekeriya Beşirli’nin okurlara kazandırdığı yeni bir kitap. Kendi blog adresi olan “İnsan Nereye Koşuyor?” başlıklı http://kisiselbutunluk.blogcu.com adresinde yayınladığı makaleleri ile bir anda yüzlerce okura kavuşan Beşirli’nin yazıları, aynı zamanda birçok haber sitesinde de yer aldı. Beşirli, kitap çalışmasıyla birlikte birçok makalesini blog sayfasından çekti ve “Kendi Alın Yazını Kendin Yaz” isimli kitap çalışması için yeniden sadeleştirdi.

Kitapta bireysel yaşamı zorlaştıran unsurlar bir bir tespit edilerek bunlarla nasıl başa çıkılabileceği ve çözülebileceği, kişilik tipleri, kişilik bozuklukları, küresel sistem ve küresel sistemin bireysel yaşam üzerindeki yadsınamaz etkisi, dinleri yaşama anlayışındaki yanlışlıklardan doğan bir takım sorunlar ve gerçek dinin hoşgörü ve barış içerdiği, ideolojiler ve dahası yer alıyor. Bilginin önemi ve kendini aşağılık görme gibi konulara da değinilen “Kendi Alın Yazını Kendin Yaz” kitabında, birçok öğreti de gözden geçiriliyor.

Beşirli’nin kitabı tür olarak her ne kadar kişisel gelişim türüne girse de ezberleri bozan bir kitap. Çünkü bu kitapta kişisel gelişim olarak sunulan öğretilerin yanlışlığı da bir bir çökertilirken diğer yandan sıradan kişisel gelişim kitaplarının; “bizi alın, okuyun, değişeceksiniz” gibi bir yalanı yok. Aksine; siz değişmeyi istemedikçe hiçbir şeyin sizi hiçbir şekilde değiştiremeyeceğini, üç beş makale okuyup değişimin olamayacağını ve asıl değişimin nasıl gerçekleşeceğinin en sağlam ip uçları veriliyor.

15 Mart’ta tüm kitapçılarda ve internette bulunabilecek olan kitap, hem kitap okurları hem de sosyal medya sakinleri için şimdiden merak uyandırdı. Kitabın http://facebook.com/kendialinyazinikendinyaz adresinde bir Facebook sayfası da bulunuyor…

Kapak Resmi:

Hakkında Yeni Medya

Sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir