Perşembe , 23 Mart 2023

“Sosyal medyanın başarısına inanmıyorum”diyen Yönetmenin Dizisi Yayından Kaldırıldı

Leyla ile Mecnun, Behzat Ç. Yalan dünya ve suskunlar’ın sosyal medya başarısına rağmen Senarist ve yönetmeni Tayfun Güneyer, ‘Böyle Bir şey Var mı’ programında ilginç bir itirafta bulundu;

Güneyer, önümüzdeki hafta ekrana veda edecek olan ‘Türk’ün Uzayla İmtihanı’ dizisi için; “Türk’ün Uzayla İmtihanı’nı ben beceremedim ben realize edemedim. Düşündüğüm hayal ettiğim resmi ekrana yansıtamadım çıkaramadım. Ürünü beceremedim. Çünkü çok zor bir iş. Ben hata yaptım. Çektim ve yazdım ama artık hem yazıp hem yönetmeyi bıraktım. Bu son hatam oldu. Hayal ettiğim şeyle çıkan ürün arasında beceremedim. Gülse’nin işi Gülse marka olduğu için tuttu. Sosyal medyanın başarısına inanmıyorum. Şimdi özel bir şey yaşıyoruz. Herkes birbirine sosyal medyayı soruyor. Sosyal medyayı takip etmiyorum.

Televizyonda tek tanrı var o da reyting. Evet Türk’ün Uzayla İmtihanı bitti. Reklam veren ve kanal bitirme kararı aldı. Sosyal medya AGB bittiği için kral oldu. Dram dizisi yapmak istiyorum.

Dizileri tutturmak artık daha zor. Dar gelirli diye bir hikayem var. Komedi dram… Onun senaryosunu yazmaya başladım…”

Hakkında Yılmaz Atasoy

Uzun zamandır sosyal medya haberlerini takip ediyorum. Sosyal medya danışmanlığı veriyor ve aynı zamanda makaleler yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir