Cuma , 27 Mayıs 2022

Sözlük Erciyes Yazarlarından Akkışla’ya Kitap Yardımı

Geçen senelerde internet camiasına katılan sözlükerciyes.com ve üyeleri internet camiasına girdiğinden beri birçok yardım kampanyasına imza atmıştı. Van depremzedelerine temel ihtiyaç ve kıyafet yardımı bunlardan biriydi. Bu projelerin en sonuncusu olarak Akkışla Lisesi’ne kitap yardımı ve sonucunda lise bünyesinde kütüphane kurulma projesi kapsamında yapılan çalışmalar halen devam etmekte olup bu çalışmalar esnasında yaklaşık 1000 kitap toplandı. Araştırmalar sonucu Kayseri il sınırları içerisinde bulunan Akkışla Lisesi’nin yardıma ihtiyacı olduğu keşfedildi. Proje, sözlük yazarları, okuyucuları ve halkın desteğiyle gerçekleşti. Proje kapsamında kitap bağışları Kayseri’de belirli noktalarda, esnafın da yardımlarıyla, kabul edildi.

Kayseri Akkışla Lisesi’ne kitap yardımı…
Yapılan yardım kampanyasında sözlük yazarları 2 ay boyunca Kayseri’nin çeşitli yerlerinde 1256 kitap topladı. Bunun için özverili şekilde çalışan tüm üyeler konuşup anlaştıkları dükkanlara kitapların bırakılmasını sağladı. Bu kapsamda çeşitli toplama noktalarına kitap bırakılması sağlandı. sözlükerciyes.com, Facebook ve Twitter gibi sosyal portallardan koordine olan yardımseverler birçok kitabın toplanmasına katkı sağladı.

Sözlük Erciyes Hakkında:
Sözlükerciyes tamamen Erciyes Üniversitesi öğrencilerinin emeğiyle kurulmuş kendine göre belirli kuralları olan sözlüktür. Yönetimi yine Erciyes Üniversitesi öğrencileri tarafından sağlanmaktadır. Amaçları insanları bilinçlendirmek ve sosyal konularda farkındalık yaratmaktır. Sözlük bünyesinde bulunan radyo sözlükerciyes üzerinden haftanın belirli günlerinde yazarlar tarafından çeşitli tarzlarda yayınlar yapılmaktadır. Yine sözlük bünyesinde bulunan ilan sayfasında öğrenciler arası dayanışma, yardımlaşma ve öğrencilerin ihtiyacı olabilecek (ev eşyaları gibi) çeşitli alım – satım ihtiyaçları karşılanmaya çalışılmaktadır. Ayrıca sözlük yazarları ve öğrenciler tarafından her bölüm için ders notu paylaşımı da yapılmaktadır.

23 Ekim 2011’de gerçekleşen Van depremi sonrasında belirli noktalarda, gönüllü yazar ve okuyucuların işbirliğiyle, halktan gelen temel ihtiyaç, kıyafet ve çadır gibi yaklaşık 600 yardım kolisi Van’daki depremzedelere ulaştırıldı.

sözlük erciyes’e şuradan ulaşabilirsiniz: http://www.sozlukerciyes.com/

Kitap yardımının görüntülerine de şuradan ulaşabilirsiniz: tıkla

Hakkında SMH MAKALE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir