https://juragankomik.com
Cuma , 14 Haziran 2024

Sözlüklerin Google İtibarı ve Okur Profilleri

İnteraktif sözlükler adı üstünde sözlük ve insanlar buraları bilgi edinme amaçlı kullanıyorlar, direk bu sitelerde arama yapanlar olduğu gibi google üzerinden de bu siteleri arıyorlar, sözlüklerin ismi ile yapılan arama istatistikleri üzerinden sözlük okur profilinizi analiz ettik, bu sonuçlara göre sözlüklerin hitap ettiği kesim, daha çok hangi bilgiler için tercih edildikleri ve en önemlisi internet kullanıcısının o sözlükleri nasıl tanıdığı, nasıl duyduğu ile ilgili ip uçlarına ulaşmış olacağız.

İHL Sözlük; yaptıkları otobüs eylemi ve kullanıcılarının yayınladıkları radyonun en çok arandığını görüyoruz, bunun yanında açılımının ne olduğu ve nedir gibi sorularla da İHL Sözlük’ün merak edildiğini isminin duyulduğunu fakat açılımının pek bilinmediği sonucuna ulaşılabilir.

Uludağ Sözlük: uludağ’ın galerisinin çok ziyaret edildiğini görüyoruz, bunun yanında inci caps ve yaran facebook aramaları, genelde uludağ sözlük’ün eğlenceli komik şeyler için tercih edildiğini gösterebilir.

İnci Sözlük; yeni çıkan inci sözlük kitabının ve inci bağımsız adayı eskişehir bağımsız milletvekili ahmet yılmaz’ın ilgili çektiğini görüyoruz, bunun yanında inci ile bütünleşmiş bazı terimlerin araması mevcut.

EKŞİ Sözlük: arama sonuçları dizi ve tv yarışmaları ağırlıklı yapılmış, ekşi’nin daha çok dizi ve yarışmalar hakkında neler yazılmış, tv, şov dünyasında neler var onların merak edildiği gözleniyor.

İTÜ Sözlük: radyosunun ve özellikle kaybedenler kulübünün katıldığı itü radyosunun çok rağbet gördüğü kesin. aşk ve facebook gibi sonuçlarda itü sözlük’ün arama alanı en geniş sözlüklerden biri olduğu söylenebilir.

inci hariç diğer üç sözlüğün arama sonuçlarında “ekşi” aramasının yer almasıda ilginç, ekşi sözlüğün diğer sözlükler bakımından durumuda merak edilenler arasında en önde yer alıyor.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir