Perşembe , 7 Temmuz 2022

Sözlüklerin Haber Sitesi Sözlük Haber Açıldı!

İnteraktif Sözlükler (Uludağ, Ekşi, İtü)’lerle ilgili haberlerin sunulacağı sozlukhaber.com yayın hayatına başladı.

1999 yılından bu yana Türkiye’de sosyal medya dünyasının temel taşlarından olan İnteraktif sözlüklerin artık bir haber sitesi de oldu. Sözlüklerde olup bitenlerin var olacağı ve sadece sözlüklerle ilgili haber yapacak olan sozlukhaber.com ilk adımlarını atmasına rağmen sözlük yazarları tarafından ilgiyle takip ediliyor.

Haberself.com’un altyapısıyla yayın yapan Sözlük Haber ‘Başlarken’ diye attığı ilk manşetinde şu ifadelerle kendisini anlatıyor:

Başlarken…

Gayet sade bir başlıkla karşınıza çıkmak istedik. Bir iddiamız yok. Tek iddiamız, sözlüklerde olan bitenleri, siz sözlük yazarlarına ulaştırabilmek. Bazen eleştirecek bazen güldürecek bazen ağlatacağız fakat interaktif sözlüklerden haberiniz olması için burada didinip duracağız. 

Kâh eğlenceli kâh ciddi konularla karşınızda olabiliriz. Röportajlar, eskilerden alıntılarla, yeniye doğru atıflarla, bitmek tükenmek bilmeyen, yüzmekle karasına ulaşılamayacak olan sözlükler içerisinde cımbızla bir şeyler seçip sizlere sunacağız. 
 
Size, sizi anlatacağız biraz da. Yaptığımız hiçbir haberde birilerini üzmeyi istemeyeceğiz ama üzüldüklerinde de sözümüzün arkasında duracağız. Maddi bir beklentimizin olmadığı gibi sözlükleri anlatmak, başkalarına aktarmak isteyen herkesi şimdilik çekirdek aile olan Sözlük Haber’e katılabilir. 
 
Bir yola çıktık, iyi ya da kötü bir şeyler yapabilmek, bahşedilen şu aklı, toprağa karışmadan evvel biraz daha kullanabilmek adına… “Sözlük Haber Twitter
Facebook

Sosyal Medya Haber ailesi olarak Sözlük Haber’e yayın hayatında başarılar diliyoruz.

Hakkında biradetbeyfendi

İstanbul Üniversitesi Sözlük Moderatörü/ Uludağ Sözlük Yetkilisi/ Ekşi, İtü ve envai çeşit sözlük yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir