Pazar , 29 Mayıs 2022

Spending Tracker ile ayağınızı yorganınıza göre uzatın

Eğer siz de sürekli olarak ailenizin “Parayı harcamayı en seveni” en’ine layık bir birey olduysanız, bugünkü tanıtacağım uygulama belkide kendinizi frenlemenize yardımcı olabilir. Esasında çok para harcıyor olmamamızın nedeni gerçekten parayı çok harcamayı sevmemizden kaynaklanmıyor olabilir. Bundan kısa süre önceye kadar ben de hesabını kitabını bilmeyenler kervanında yolculuk yapıyordum.Yada en azından tasarruf nedir bilmiyordum, ta ki gelirim de düşüşler yaşayana kadar.

Spending Tracker gibi bir kişisel finansman uygulamasını aktif olarak kullanmaya başladığımda ise gerçekten harcamalarımı büyük oranda kontrol altına aldım. Normalde çok fazla harcama yapıyor olmamızın aslında en büyük nedenlerinden biri de aslında harcamalarımızın kategorilerini bilmiyor olmamızdır. Eğer bir gün “Artık tasarruf yapma zamanı” diye rüyalarınızdan kalkıyorsanız o zaman öncelikle hangi harcamalarınızı kısmanız gerektiğini öğrenmeniz gerekiyor.

Uygulamanın en güzel özelliği aylık ve haftalık olarak hesabınızı tutmanıza yardımcı olması. İçerisinde birçok kategori bulunuyor, uygulamanın size yardımcı olması için ise yapmanız gereken oldukça basit. Aldığınız sakızdan içtiğiniz çaya kadar her şeye ödediğinizi bu uygulamaya giriş yapmak. Üstelik basit ve sade arayüz tasarımı sayesinde bu iş gerçekten saniyeler içerisinde hallolabiliyor. Sonuç ne mi olacak? Kendi deneyimimi de aktarmak gerekirse eğer şayet, bir hafta içerisinde toplamda 142 TL dışarıda yemek harcaması yaptığımı fark ettim.

Bu kendi geçimini sağlayan bir üniversite öğrencisi için elbette çok fazlaydı ben de dışarıda yediğim yemeklerin sayısını azaltmaya çalıştım. Bir sonraki hafta ise uygulamanın raporlarına baktığımda yalnızca 45 TL‘lik dışarıdan yemek harcaması yapmış olduğumu fark ettim.

Şayet, bu kadar büyük paraları dışarıda yediğim yemeklere verdiğimi bu uygulama olmasaydı çok zor fark ederdim. Göz görmeyince gönlün katlanması da işte böyle bir şey olsa gerek. Ayrıca uygulama size toplam paradan düşüm hesabı da sunabiliyor. Yani küçükken annelerimizin bize verdiği harçlıklar gibi uygulamaya belli bir miktar giriyoruz. O miktara ulaşmamıza kaç TL kaldığını ve kaç gün kaldığına dair oldukça iyi bir analiz sunuyor. E, daha ne olsun?

Spending Tracker’a iTunes üzerinden ulaşmak için tıklayınız.

Spending Tracker’a Google Play üzerinden ulaşmak için tıklayınız.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir