https://juragankomik.com
Cumartesi , 13 Temmuz 2024

Steve Jobs’un müşteri e-postalarına verdiği “ilginç cevapları” artık herkes öğrenecek.

Apple kurucusu Steve Jobs’un e-postalara verdiği cevapları yer aldığı bir e-kitap, Salı günü yayınlandı.

CNN teknoloji yazarı Mark Milian tarafından kaleme alınan “Letters to Steve: Inside the Email Inbox of Apple’s Steve Jobs” (“Jobs’a yazılan mektuplar: Apple’ın Steve Jobs’unun e-posta kutusunun içi”) adındaki kitap, Apple’ın simgeleşen isminin e-postalara nasıl cevap verdiğini gözler önüne sürülüyor. Jobs’un diğer CEO’ların tersine, müşteri e-postalarına direkt olarak cevap yazdığı biliniyordu.

Milian, kitabını hazırlarken e-posta cevaplarını aramak üzere internette, blog’larda ve mesaj tahtalarında aylar süren bir araştırma yapmış. Kindle için sunulan kitapta Milian’ın bu bulguları yer alıyor.

Kitapta Jobs hakkında dikkat çeken birkaç detaydan bahsetmek gerekirse, Jobs’un e-postalarını bazen “Best” bazen ise kendi adıyla bitirdiği, H.264 veya Flash, Objective-C programlama dili gibi konulara dokunulduğunda uzun cevaplar verdiği göze çarpıyor.

Milian’ın en dikkatini çeken görüşme ise, Apple’ın App Store’unun puan sistemini beğenmeyen bir kullanıcının attığı e-posta ve Jobs’un verdiği şu yanıt olmuş: “Senin uygulamanın pek de iyi yorumlar almadığını görüyorum.”

Hakkında Dijital Dünya Habercisi

Sosyal ağlar, web, andorid, kültür, sanat, edebiyat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir