Pazartesi , 8 Ağustos 2022

Survivor Sosyal Medya Değinme Zirvesine Demir Attı

The Netfork’un sosyal medya reyting sonuçlarına göre Survivor, geçen hafta da zirveden inmedi. Nihat Doğan’ın veda konuşmasının ardından bu kez de gözyaşları sosyal medyada Survivor’ın reytingini artırmayı başardı. Geçen hafta en çok değinilen program sıralamasında daha önceki haftalardakinin aksine ilk 5’te sadece iki dizi yer aldı.

Sosyal medya ajansı The Netfork, televizyon programlarının sosyal medya reyting sonuçlarını açıkladı. 4-10 Nisan tarihleri arasında yayınlanan programlar hakkında sosyal paylaşım sitelerinde toplam 36.339 değinme tespit edilirken, bir önceki haftada olduğu gibi geçen hafta da en çok konuşulan program Survivor oldu.

Tüm değinmelerin % 34,4’ü Survivor için yapılırken, Nihat Doğan’ın Pazar akşamı yayınlanan bölümdeki ağlama sahnesi değinme sayısında ciddi bir artışı beraberinde getirdi. Program genel olarak eğlenceli bulunuyor ve ilgiyle izleniyor. Ünlüler içinde en sevilen isimler Nihat Doğan ve Pascal Nouma olurken, gönüllülerden Taner adlı yarışmacı da hakkında en çok konuşulan isimler arasında yer alıyor.

Ramiz Dayı Öldü, Reyting Yükseldi

En çok değinilen programlarda ikinci sırada % 8,2 ile Ezel yer aldı. Geçen hafta Ramiz Dayı karakterinin ölümü değinme sayısında ciddi bir artışa sebep oldu. Ancak izleyenler, son zamanlarda giderek heyecanını kaybeden dizinin bu ölümle birlikte izleyici sayısında da azalma yaşayacağını düşünüyorlar. Aynı şekilde bir önceki hafta Kavak Yelleri’nde Efe karakterinin ölümü üzerine benzer bir yorum yapılmıştı ve geçen hafta diziyle ilgili değinmelerde önemli oranda bir azalma görüldü.

Beyaz Show ve Disko Kralı İlk 5’te

Geçen hafta en çok değinme alan üçüncü program ise % 8,2 ile Beyaz Show’du. Konuklarıyla ilgi çeken programla ilgili Zuhal Olcay ve Bülent Ortaçgil’in özellikle canlı performansları olumlu yorumlar aldı. Sıralamada dördüncülüğe Muhteşem Yüzyıl % 8,1 ile otururken, beşincilik ise % 6,9 ile Disko Kralı’nın oldu.

Behzat Ç. olumlu yorumda yine bir numara

The Netfork’un geçen haftaki sosyal medya reyting sonuçlarına göre hakkında yapılan yorumların % 94 ’ü olumlu olan Behzat Ç. birinci sırayı yine kaptırmadı. Onu sırasıyla Öyle Bir Geçer Zaman Ki(% 89), Beyaz Show (% 86), Muhteşem Yüzyıl (% 80) ve Adını Feriha Koydum (% 78) takip etti.

Kanalların yayın politikası eleştiriliyor
Kanalların dizi günlerini ve saatlerini değiştirmeleri de izleyiciler tarafından olumsuz karşılanıyor. Yeni yayın saati ve gününe adapte olamayan izleyiciler, dizileri internetten takip etmeye başlıyor. Star Tv’nin UEFA maçlarının olduğu gün Papatyam isimli diziyi yayınlaması ise futbolseverler tarafından tepki ile karşılanıyor.

Show TV birinci sırada

Survivor Show TV’yi bir önceki hafta olduğu gibi geçen hafta da bir numaraya yerleştirdi. Programlar hakkındaki toplam değinme sayılarının kanallara göre sıralamasında Show TV % 50,8 gibi oldukça yüksek bir oranla birinci olurken, % 26,8 ile Kanal D ikinci , % 12,6 ile ATV üçüncü sırada yer aldı. Televizyon kanallarındaki sıralamada dördüncülüğü % 7,8 ile Star TV, beşinciliği de % 1,2 ile Fox Tv aldı.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir