Pazar , 4 Aralık 2022

Tablet mi Ultrabook mu?

Günümüz teknolojisinin bize getirdiği ürünler çok değişik özelliklere sahip olmalarının yanı sıra farklı şekillerde işlevlerini göstererek insan hayatını kolaylaştırabiliyor. Bu yazımızda size tablet mi ultrabook mu? Sorunuzun cevabını açıklayacağız.

Tablet: Günlük hayatta yanınızda taşıyabileceğiniz küçük boyutlardaki cihazdır, işinizde kolaylıkla kullanabileceğiniz modelleri bulunmaktadır. İş ortamına ayak uydurabilecek bir tablet bulabilirsiniz. Tabletler evlerde de kullanım ve hayatı kolaylaştırabilirler. Hem eğlendirici hem de gerekli özellikleri bulunan tabletlere artık dünya üzerinde aşırı gereklilik duyulmaktadır.

Ultrabook – Notebook: İlk olarak Ultrabook ile Notebook arasındaki farktan bahsedelim Notebook biraz daha kalındır ve oyunları kaldırabilir, Ultrabook ise incedir, aşırı yüksek sistem özelliği gerektiren oyunları kaldıramaz. Genellikle Ultrabook sosyal medya takibi veya iş için kullanılmaktadır. Ultrabook’un tabletten farkına geçelim. Fazla bir farkı yoktur, iş ortamında kolaylık sağlar, bunun yanı sıra tabletten kendine göre bazı üstünlükleri bulunmaktadır, mesela klavyesi buna örnektir.

Hemen hemen aynı özelliklere sahip bu iki cihaz günlük hayatınızda veya işinizde sizlere yardımcı olabilirler. Bunun yanı sıra Asus’un yeni geliştirdiği all in one bilgisayarını Asus Transformer Book Trio’yu da ele almak gerekir. Hem tablet hem de Ultrabook olarak kullanılabilen bu cihaz önümüzdeki aylarda piyasaya düşecektir, fakat fiyatı biraz cep yakabilir. Bu nedenle şimdilik size daha cazip geleni seçmenizi öneririz. Tabletle Ultrabook’un farkı çok azdır.

Hakkında Mert Usluer

Sosyal medya, teknoloji ve bir çok konuda yazar. "sosyalmedyahaber.com"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir