Perşembe , 26 Mayıs 2022

Tarihte ilk bilgisayar programı yazan devlet başkanı

Daha önce görülmemiş bir ilk

ABD devlet başkanı Barack Obama, tarihte bir ilki gerçekleştirerek ilk bilgisayar programı yazan devlet başkanı olarak bir kez daha tarihte yerini aldı. Başkan Barack Obama’nın bilgisayar ve bilişim sektörüne verdiği önem, herkes tarafından bilinmekte olan bir gerçek diyebiliriz. Sadece siyasette değil, Obama bu yönde de çalışmalar sürdürmekte.

Hour Of Code etkinliği kapsamında kodlarla buluşan Barack Obama, öğrencileri teşvik etmek amacıyla bir bilgisayar programı yazdı. Küresel olarak başlatılan Hour Of Code uygulaması, dünyanın herhangi bir yerinden herhangi bir insanı kod yazmaya teşvik ediyor, yazılımı insanlara sevdirme amacı taşıyor.

Google tarafından geliştirilen ve kod yazmayı kolaylaştıran uygulama Blockly üzerinden program yazan Obama, “herkes biraz çabalayarak kod yazmayı öğrenebilir” sözleri ile dikkat çekti. Geçtiğimiz yıllarda Obama, bilişim ve yazılım sektörüne dikkat çekmek, programlamayı dikkate almak amacıyla bir açıklama da yapmıştı. Lafı fazla uzatmadan sizleri o video ile baş başa bırakalım. Kıyaslama olarak ülkemizde “ne durumda” olduğumuzu gösteren yayında videonun içerisinde yer alıyor…

http://www.youtube.com/watch?v=1HrZsuOah3g

Hakkında Mert Usluer

Sosyal medya, teknoloji ve bir çok konuda yazar. "sosyalmedyahaber.com"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir