https://juragankomik.com
Perşembe , 20 Haziran 2024

Teknoloji Devi Bilgisayar Üretimini Durdurdu

Teknoloji deyince akla gelen ilk firmalardan olan Sony, dizüstü bilgisayar sektörünün en önemli üyelerinden biri olan Vaio’nun üretimini durdurdu. Yapılan açıklamada yeniden yapılanma için giderleri düşürmek isteyen Sony, 5 bin çalışanının işine de son verdi.

Şirket giderlerinde 600 milyon euro küçülmeye giden Sony Ağustos ayında da televizyon üretimine son vereceini açıkladı.

Akıllı telefon ve tablet sektörüne yönelmeyi planlayan ve 2013’ün son çeyreğinde satışlarının arttığını belirten Sony, bakalım bundan sonra ne gibi hamleler yapacak.

Sony Hakkında

Sony, Japonya kökenli çokuluslu şirketler topluluğu. Topluluğun ana şirketidir. Tokyo’nun Minato semtinde yerleşik olan Sony Corporation’dur. Yıllık cirosu yaklaşık olarak ¥ 8.871.400 trilyondur. Sony üreticilere ve profesyonel marketlere iletişim, video oyun konsolları ve bilgi teknolojisi üretiminde önemli rol oynamaktadır. Adı Latince “ses” demek olan “sonus” kelimesinden gelmektedir. Sony 5 bölümden oluşmaktadır. Bunlar; elektronik, oyun, eğlence, finansal servisler ve diğerleridir. Bu durum Sony’yi Nintendo’dan sonra dünyanın en kapsamlı eğlence ürünleri üreten şirket yapmaktadır. Sony yarı iletken üretiminde dünyada önde gelen 20 şirket arasındadır. Şirketin sloganı “make.believe”dır.

Sony’ye bağlı şirketler:

Sony Corporation
Sony Pictures Entertainment
Sony Music Entertainment
Sony Computer Entertainment
Sony Ericsson
Sony Financial Holdings

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir