Salı , 7 Şubat 2023

Teknoloji dünyasından kısa haberler

  En yeni teknoloji haberlerini sizler için derledik.

1) Microsoft Araştırma Şefi Görevinden Ayrıldı

Microsoft ’un araştırma şefi ve strateji yöneticisi Craig Mundie şimdiki görevinden ayrılarak CEO Danışmanı olarak görevine devam etme kararı aldı.

2) Google yayınladığı bir listeyle 2012 yılının en iyi 12 Android uygulamasını listeledi. Genel olarak görünüm ve kullanım kolaylığı esas alınarak hazırlanan listede ilk üç sırada Zappos, Evernote ve Pinterest uygulamaları yer alıyor.

3)Wikipedia 25 Milyon Dolar Bağış Topladı

Wikipedia ’nın sahibi Wikimedia 9. yıllık bağış toplamasının sona erdiğini ve toplamda 25 milyon dolar bağış toplandığını bildirdi.

4) Foursquare  gizlilik sözleşmesini değiştirdi ve gelecek aydan itibaren kullanıcılarının tam adlarını ve bilgilerini herkese açık olarak yayınlayacağını duyurdu.

5)Tabletlerin ve akıllı telefonların gelişmesiyle pazar payında çok küçük bir paya sahip olmaya başlayan Netbooklar bundan sonra artık üretilmeyecek. Son iki Netbook üreticisi Asus ve Acer üretime son vereceklerini açıkladı.

6) Toshiba’dan Gözlüksüz 3 Boyut Sunan Notebooklar Geliyor

Dizüstü bilgisayar üreticileri arasında öne çıkan şirketlerden biri olan Toshiba , Satellite P855 modelin gözlüksüz olarak üç boyutlu filmlerin izlenmesini sağlayacak.

Hakkında Yılmaz Atasoy

Uzun zamandır sosyal medya haberlerini takip ediyorum. Sosyal medya danışmanlığı veriyor ve aynı zamanda makaleler yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir