https://juragankomik.com
Cuma , 14 Haziran 2024

Teknosa’dan Bir İlk İSO 10002 Müşteri Memnuniyeti Belgesi

2007 yılında sektöründe bir ilke imza atarak ISO 9001:2000 Kalite Belgesi’ni alan Teknosa,  yüksek müşteri memnuniyeti standartlarını da ISO 10002:2004 ile tescilledi. Müşteri şikâyetlerini; tutarlı, sistematik ve sorumlu bir şekilde çözme kabiliyetini artırmaya yönelik olan ISO 10002’yi almaya layık görülen Teknosa, müşterisine verdiği önemi bir kere daha belgelemiş oldu. 

Teknosa, Uluslararası Standardizasyon Örgütü (International Standardization Organization–ISO) tarafından oluşturulan, müşteri memnuniyeti ve şikâyet yönetim sistemi standartlarını belirleyen ISO 10002:2004’ü almaya layık görüldü. ISO 10002 ile teknoloji perakendeciliği sektöründe bir ilke daha imza atan Teknosa, müşteri memnuniyetine verdiği önemin dünya standartlarında olduğunu da belgeledi.

ISO 10002 standardı, müşterilerine beklentilerinin ötesinde hizmet vermeyi isteyen tüm kuruluşları ilgilendiren bir rehber olarak kabul ediliyor. Müşteri şikâyetlerini; tutarlı, sistematik ve sorumlu bir şekilde çözme kabiliyetini artırmaya yönelik olan bu standartları karşılayan Teknosa, müşteri odaklı bir marka olduğunu bir kez daha ispatladı. 

Teknosa, BSI (British Standard Institute) belgelendirme kuruluşu tarafından gerçekleştirilen belge tetkiki sonrasında, merkez ve mağazalarında geçerli olacak bu belgeyi almaya hak kazandı. Türkiye’de sektöründe ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Standardı belgesi alan ilk elektronik perakendecisi olan Teknosa, 2007 yılında bir ilki daha gerçekleştirerek ISO 9001:2000 Kalite Belgesi’ni de almaya hak kazanmıştı.  

“Müşterilerimizin taleplerine kulak veriyoruz”

Teknosa’dan yapılan açıklamada şirketin müşteri memnuniyetine verdiği önemin ve tüketici odaklı olarak hayata geçirdiği hizmetlerin ISO 10002 belgesi ile tescillendiği belirtilerek; “Teknosa, mevcut müşterisinin beklentilerini karşılamak için harcayacağı zaman ve parayı asla kayıp olarak görmemektedir. Şikâyetleri uygun bir sistemle ele alarak marka itibarını güvence altına alacağımızın bilincindeyiz. Büyüyen pazarda rekabet gücümüzü daha da artırmak için müşteri odaklı hizmetlerimizi geliştirmekte, müşterilerinin tüm talep ve beklentilerine kulak vermekteyiz” dendi.

TEKNOSA Hakkında

Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş., teknoloji perakendeciliği sektöründe; elektronik, bilişim, iletişim, kişisel bakım ve optik alanlarında satış ve pazarlama platformu oluşturmak  üzere, Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. bünyesinde kurulmuştur. Teknosa, konusunda uzman 3000’in üzerinde çalışanıyla teknoloji alanında en doğru ürünü, en uygun fiyat ve en üstün hizmet kalitesi ile bütünleştirerek tüketicilere sunmayı hedefleyen bir perakende zinciridir. Türkiye’de teknoloji perakendeciliğinde hizmet veren ilk ve en yaygın mağaza zinciri olan Teknosa, 71 ilde 260’ın üzerinde mağazası ile hizmet vermektedir. Tüketicilerin teknoloji ürünlerinde aradıkları her şeyi bulabildikleri Teknosa mağazalarını, yılda 60 milyonu aşkın müşteri ziyaret etmektedir. Teknosa, Uluslararası Standardizasyon Örgütü (International Standardization Organization–ISO) tarafından oluşturulan kalite yönetim standardı ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi belgesine sahiptir. Teknosa hakkında ayrıntılı bilgiye www.teknosa.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir