https://juragankomik.com
Çarşamba , 24 Nisan 2024

Televizyon İzleme Deneyimi Sosyalleşiyor

Huawei, televizyon izleme keyfini dijital ortama taşıyarak sosyalleştiren ve zenginleştiren çözümleriyle İstanbul Televizyon Forum ve Fuarı’nda (ITVF) yerini aldı.

Dünya genelinde 40’ın üzerinde uçtan uca anahtar teslim dijital televizyon (DTT) projesinin kurulumunu yapan dünyanın önde gelen bilgi ve iletişim teknolojileri şirketi Huawei, İstanbul Televizyon Forum ve Fuarı’nda (İTVF 2014) çözümlerini sergiledi.

Dijital televizyon (DTT) alanında sunulan çözümlerin sürdürülebilir gelir modeline, gelecek teknolojilerle uyumluluğa ve uygulanabilir, hesaplı ve etkin maliyete sahip olması gerektiğine değinen Huawei Türkiye İş Geliştirme ve Satış Müdürü Cüneyt Saltık, şu bilgileri verdi:

“Huawei olarak sunduğumuz DTT çözümlerinde uzun vadeli planlama ve uçtan uca kalite standartlarına uyum sayesinde, operatörlerin mevcut altyapısını mümkün olduğunca kullanarak, sahip olma maliyetini düşüren çözümlere imza atıyoruz. Kurguladığımız çözümlerin ortaya koyduğu esnek yapı farklı hizmet modellerinin hayata geçirilmesine olanak sağlıyor. Bu sayede sosyal TV, çoklu ekran gibi izleyicilerin alışkanlıklarını değiştiren yeni nesil iş modelleri, uygun maliyetle sunulabilir hale geliyor.”

Teknoloji ve tecrübe avantaj sağlıyor

Saltık, Huawei’nin sunduğu çözümlerle belirlenmiş kalite standartları doğrultusunda pazarın bütün kalifiye oyunculara açılmasına yardımcı olduklarını, açık standartlara ve üçüncü parti uygulamalara destek verdiklerini ve mobil uygulamaları çözümün bir parçası haline getirdiklerini belirtti.

Huawei’nin yerel ve uluslararası deneyiminden aldığı güçle operasyon ve yönetebilir servisler noktasında tüm projelere destek vermeye hazır olduğunu ifade eden Saltık, “Güçlü Ar-Ge ekibimiz sayesinde yazılımlarda özelleştirme yapma olanağı, DTT çözümlerinde bizi çok özel bir noktaya taşıyor. Zengin ağ ve sistem bütünleştirme tecrübemizin de bize büyük avantaj sağlayacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir