https://juragankomik.com
Cuma , 19 Nisan 2024

Televizyon ve Eğlence Dünyasının Bu Ayki Yıldızları

Şubat ayının magazin ve eğlence dünyasındaki en medyatikleri listesi açıklandı. Acun, yeniden zirvenin sahibi olurken, Can Bonomo ve Hülya Avşar onu izledi. Geçtiğimiz aya oranla haber oranlarında bir yükselme gözlenirken, listeye sürpriz isimlerin girmesi ise dikkat çekti. İşte Medya Takip Merkezi’nin (MTM),  verileri ile hazırlanan ayın en medyatik ünlüleri…

Magazin dünyasında bu ay da birbirinden çarpıcı gelişmeler yaşandı. Medya Takip Merkezi (MTM)’nin hazırladığı rapora göre, ayın en çok konuşulan ünlüsü, haberlerinde yüzde 64 artış yaşanan Acun Ilıcalı oldu. Liderliği tekrar ele geçiren Ilıcalı, yapımcılığını üstlendiği yarışma programları kadar “Van İçin Türkiye Kumbarası”na yaptığı bağışla da adından söz ettirdi.

Bonomo Eurovision’a hazır…

Eurovision temsilcimiz Can Bonomo’nun şöhreti artmaya devam ediyor. Bakü’de gerçekleşecek 57. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’nin adayı olan Bonomo, Türk medyasında olduğu kadar dış basında da ilgi görüyor. Çocukluğunda Aşık Veysel ve Münir Nurettin ile büyüdüğünü ifade eden genç şarkıcı, Eurovision’da seslendireceği “Love Me Back” adlı parça ile de sıkça konuşuldu.

Avşar zirvenin sıkı takibinde…

“O Ses Türkiye” yarışmasının ardından, kızı Zehra ile Uludağ’da minik bir tatile çıkan Hülya Avşar, medyada en çok haber ve yazıya konu olan bir diğer isim oldu. İsviçre’de yaşayan Kürt şarkıcı Ciwan Haco ile bir şarkıda düet yaparak medyanın ilgisini çeken Avşar’ın, haberlerinde son bir ayda yüzde 21’lik bir artış yaşandı.

Necati Şaşmaz ilk 5’te

Özellikle internet medyasının oldukça ilgi gösterdiği Necati Şaşmaz, yeniden en medyatikler listesinde ilk 5’te yer alıyor. Muhteşem Yüzyıl’da Mahidevran karakteriyle göz dolduran Nur Fettahoğlu ile aşk yaşayan Şaşmaz, ayrılık haberleri nedeniyle de medyanın sıkı takibindeydi. Necati Şaşmaz, Şubat ayı boyunca 3 bin 494 haber ve yazıda yer aldı.

Burcu Esmersoy’dan hızlı çıkış

Ayın en hızlı çıkışını yapan isim, yarışma programından diziye transfer olan Burcu Esmersoy oldu. Acun Ilıcalı’nın yapımcısı olduğu “Yok Böyle Dans” yarışmasında sunucu olan Esmersoy, yarışmanın ardından “Çocuklar Duymasın” dizisinde görev almaya başladı. Haberlerinde son 1 ayda yüzde 587 artış gözlenen Burcu Esmersoy, Esat Yontuç ile yaşadıkları birliktelik nedeniyle de medyanın sıkı markajındaydı.

Murat Boz yerini korudu…

Şubat ayında yer aldığı haberlerle öne çıkan bir diğer isim, geçtiğimiz ay da 6. sırada yer alan Murat Boz oldu. Bostancı Gösteri Merkezi’nde verdiği konser ile büyük ilgi toplayan sanatçı, Hadise ile aralarındaki aşk iddialarına da net cevaplar vererek bunların asılsız olduğunu vurguladı. “O Ses Türkiye” yarışmasında kendi adayı Oğuz Berkay Fidan’ın birinci gelmesi ile sevinç yaşayan Boz, sevgilisi Eliz Sakuçoğlu ile basına poz vermekten de çekinmedi.

AYIN EN MEDYATİKLERİ  
No Adı Haber adedi % Artış  
1 Acun Ilıcalı 3.959 64  
2 Can Bonomo 3.883 37  
3 Hülya Avşar 3.816 21  
4 Necati Şaşmaz 3.494 25  
5 Burcu Esmersoy 3.037 587  
6 Murat Boz 2.232 28  
7 Sibel Can 2.085 340  
8 Hadise 2.036 34  
9 Mustafa Sandal 1.963 150  
10 Ata Demirer 1.691 55  
MTM Medya Takip Merkezi’nin, Şubat ayında 2 bini aşkın gazete, dergi, TV kanalı ve haber sitesinde yaptığı medya takibi sonuçlarından derlenmiştir.  
 
 

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir