Cumartesi , 26 Kasım 2022

Televizyoncu Asım Yıldırım Bir Tweet’i Yüzünden İşinden Oldu

İşinden Eden Fotoğraf

Twitter’ın sevilen simalarından Asım Yıldırım (twitter.com/asim_yildirim) binlerce takipçisi ve gündeme dair tweetleri ile dikkatleri üzerine çekiyordu.
Sunucu Asım Yıldırım şimdiye kadar televizyon ve radyolarda onlarca program hazırlayıp sunmuş,
bir çok kere yılın sunucusu ödülü almıştı. Asım Yıldırım’ın 9 adette kitabı bulunuyor,

Asım Yıldırım sosyal medyanın en çok sevdiği televizyoncuların başında geliyor, asimyildirim.com sitesi her gün onbinlerce ziyaretçi alıyor, “bir yudum hikaye” adı altında hikayeleri facebook’ta tıklanma rekorları kırıyor.

Böylesine donanımlı bir televizyoncu olan Asım Yıldırım maalesef oy kullanırken çektiği bir
resmini tweet etmesi ile “son durum” programından alındı.

Ak Parti’ye oy veren halka “bidon kafalı” ve “göbeğini kaşıyanlar” diyenlere karşı,
sandığa bidon ile giden Asım Yıldırım bunu takipçileri ile paylaşmış, cihan haber ajansı da bunu ajanslara duyurmuştu,
zaman gazetesi haberi şöyle vermişti: www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1146079

çok olumlu tepkiler alan Asım Yıldırım, samanyolu grubunun işine son vermesi ile tam bir şok yaşadı, işine son verme kararı sosyal medyada şaşkınlık ve tepki ile karşılandı işte ilk yorumlar;

twitter;

byrmmetin‎ samanyolu yetkilileri umarım..asım yıldırım beyi daha fazla üzmeden ekranlara geri döndürür.

hdogrugoren‎ Asım Yıldırım’ın, oyunu kullanmaya elinde bidon, üstünde atletle giderek, oyunu göbeğini kaşıyarak kullanması işinden etti…

ramazanyildiz‎ asım yıldırım stv den kovulmuş mu? lan deli misiniz siz?

yilmazgon‎ Olmadı STV yönetimi demokratik hakkını kullanmış sadece Asım yıldırım göreve

BayramCengiz‎ Asım Yıldırım’ın proğramdan alınmasını kınıyorum.Yeni öğrendim ve de kalbimden vuruldum sanki. Bizim mahalle vefasızlığın adresi olmamalı.

ercandmr‎ tebrikler asım yıldırım, çok iyi düşünmüşsün yanındayım :)

@dfevziergul: @asim_yildirim ne derse desin, ben STV yönetimini kınıyorum! Başörtüsüne takan zihniyetle Asım Yıldırım’ı görevden alan zihniyet bence aynı!

sariciyaan‎ akp dogan medyadan baslar dıye dusunmustum samanyoluyla basladı. pardonda asımyıldırım cok yanlıs bır tercıh olmus ne ıstıyosunuz adamdanya.

maturcan Buna sivil itaatsizlik bile denmezdi, itaat dışı birşey yok. bir bidon ve bir atlet mi tüm sorun? #asimyildirim’a yapılana karşıyım!

hbobush protesto yaptığı için görevine son verilen #asimyildirim bidon kafalı ise biz varil kafalıyız ulan @asim_yildirim

aliverc1 Asım Yıldırım güzel bir protesto yapmış, samanyolu grubu neden üstüne alınmış anlamadım bu yanlıştan dönün #asimyildirimisondurumdaistiyoruz

Konuyla ilgili Asım Yıldırım şu kendi sitesinden şu açıklamayı yaptı;

http://www.asimyildirim.com/kose-yazilarim/478-zarur-aciklama.html

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

6 comments

  1. “gizli oy açık sayım” düsturunu duymamışsınız sanırım beyler hanımlar. medya camiasından birinin yine sosyal medyayı kullanarak sandıktaki pozunu yayması saçmalığın ve yalakalığın daniskasıdır.
    iş ahlakını gözden geçirmeli sayın yıldırım.

  2. Asım beyin yaptığı hareket kendisini bağlamadığı için STV nin tepkisi doğrudur. Bizler artık attığımız adıma, konuştuğumuz lafa, yaptığımız harekete dikkat etmek zorundayız. En başta başbakanımızın (ki konuşacaksa hakaretvari onun konuşması gerekir) bu kadar kucaklayıcı bir konuşma yaptığı yerde bizler dövene elsiz, sövene dilsiz, yiğit gönülsüz olsa gerek ” düsturunu hayatımıza hayat yapmamız gerekir. Elbette hak ve adalet yerini bulacaktır. Asım beyi seviyoruz, başka görevlerde yine STV de görmek isteriz.

  3. Asım Yıldırım Bey’in işinden alınmasını esefle öğrendim ve kınıyorum. Asım Bey büyük bir çoğunluğun ortak paydasını dile getirmiş. Bunu dile getirirken de olaya mizah katmış. Bu hareketin neresinde ayıp var? Koskoca Türk Halkına sırf AKP’ye oy veriyorlar diye “DELİ” yakıştırması yapanların suçu yok mu? Nasrettin Hoca’nın dediği gibi “Hırsızın hiç mi suçu yok” STV’nin bu kararı bizleri çok üzmüştür. Umraım hatalarını anlayıp düzeltirler. Ekranların renkli siması, telafuzu ve yüreği güzel insanını ekranlarımızda görmek isteriz.

  4. cemaatin sosyal medya politikası üzerine bir yazı düşünüyordum bu güzel bir örnek oldu.

  5. işten atılmadı. stv bünyesinde “sürüldü” sadece. son durum programını artık kendisi sunmayacak.

  6. asım yıldırım’ın bu hareketi ne kadar da reklam kokan bir hareket. biz de başka bir partiye oy verirken oy salonunda ampül kırmıyoruz. ama işten atılması ağır bir durum olmuş. inşallah işine geri döner.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir