Cuma , 27 Mayıs 2022

The Interview filmi, rekora doğru koşuyor

Sony, tüm engellere rağmen filmi sundu

Bildiğiniz gibi bir süre önce Sony Pictures’ın The Interview adlı filmi yayınlamaması için oldukça büyük bir baskı oluşturulmuş, Sony birden çok kez Guardians Of Peace adlı hacker grubu tarafından siber saldırıya maruz kalmıştı. Saldırılar sonucunda Sony’nin şirket bilgilerinin yanı sıra çalışanlarının da bilgileri ele geçirilmiş, şirket çalışanları ölüm tehditlerine maruz kalmıştı.

GOP tarafından gerçekleştirilen bu siber saldırılar sonrasında Sony’nin filmi yayınlamayacağına dair iddialar ortaya atılsa da, Sony filmi satışa sunarak gösterime açtı. Amerika’da ve Kanada’da satışa sunulan film, şimdiden 2 milyon adet satış ve kiralanmaya imza atarken, filmin satış ve kiralanmadan elde ettiği kar, 15 milyon doları aşmış durumda.

Sinemalarda da gösterime giren film, 2.8 milyon dolar kar elde etti. Görünüşe göre Guardians Of Peace adlı hacker grubunun tüm çabaları boşa çıktı fakat geleceği de düşünmek gerekiyor, öyle ki Sony bir süredir tehditler almaya devam etmekte. Büyük bir ihtimalle Sony’nin tekrar saldırıya uğrayacağını söyleyebiliriz, fakat bu sefer önlemler alınmış olacaktır.

 

Hakkında Mert Usluer

Sosyal medya, teknoloji ve bir çok konuda yazar. "sosyalmedyahaber.com"

One comment

  1. Sony beklentiye cevap verdiğini düşünüyorum her ne kadar gerilime sebep olsalar da

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir