Salı , 30 Mayıs 2023

Thierry Henry İslam’ı seçti

Geçtiğimiz seneye kadar dünyanın en pahalı kulüplerinden Barcelona’da oynayan ve dünyanın en iyi futbolcularının arasında gösterilen Thierry Henry Müslüman oldu.  Ne mutlu O’na!

Anelka ile Ribery’nin etkisi

El – Cezire Spor kanalında yaptığı röportajda Senegal asıllı futbolcu hidayete erdiğini alenen duyurdu. Henry’nin açıklamasına göre bir dönem Türkiye’de futbolculuk yapan ve bu süreçte hidayete vasıl olabilen Anelka (Abdul Salam Bilal) ile Ribery’den müsbet yönde etkilenmiş ve onlarla konuşmasıyla kendisini İslâm’a yakın hissetmiş.

Thierry HenryMüslüman olduktan sonraki yaşantısından gayet memnun olan Fransız oyuncu, arayış içinde olanları yanlış yerlere değil yalnız etraflarına bakmaya, dünyayı gözlemlemeye davet ediyor. Aradığı her şeyi Kuran’da bulduğunu belirten futbolcu, şükrünü O’na secde ile yerine getirdiğini belirtti.

Birkaç senedir Müslüman olduğu hakkında çeşitli söylentilerin olduğu futbolcu, böylelikle İslamla şereflendiğini alenen duyurmuş oldu. Elbette O İslâma girerek şeref vermedi, ziyadesiyle şeref gördü. Rabbimiz bu şerefe liyakatini sürdürebilmeyi nasip etsin, Allah mübarek etsin. Biz Müslüman doğmuşlara da Rabbim dinimizin kıymetini unutmamamızı nasip eylesin. Batı karşısındaki meşhur eziklik hastalığımızdan da kurtulmamızı nasip etsin.

 

 

Mehmet Bahadıroğlu haber verdi

Kaynak: www.dunyabizim.com

Hakkında kerem

İnternet yayıncısı, Editör, Karikatürist

2 comments

  1. subhanallah kardesim de, bu mumin kardeşimiz senegal aslıllı değildir guadulup asıllıdır orada biraz cuvallamıssınız gibime geliyor masallah

  2. sübhanallah kardeşim ibretlik paylaşım. titreyerek iman doldu tüm hücrelerime11111!!!1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir