Perşembe , 7 Temmuz 2022

Toshiba, Excite tablet modellerini duyurdu

Harika işlev ve özelliklere sahip Toshiba 10.1’’ Android™ tabletler gelişmiş multimedya özellikleri sunuyor

Tablet deneyimini bir sonraki seviyeye taşıma konusunda kararlı olan Toshiba, TNB Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri A.Ş. aracılığı ile 25,7 cm(10,1”) boyutundaki yeni Excite tablet modellerini üç farklı versiyon halinde duyurdu. Android platformunun en son sürümü Android™ 4.2 Jelly Bean ile donatılmış olan Toshiba Excite Pure, Pro ve Write modellerinin her biri, talepkâr kullanıcıların farklı ihtiyaçlarını karşılıyor. Son derece kullanışlı Toshiba Keyboard Cover,tüm versiyonlar için paket içeriğinde veya sonradan satın alınabilecek aksesuar olarak mevcut. Kılıf, hızlı ve isabetli metin girişi için entegre mekanik klavyeye sahip ve tablet koruyucu işlevi de görüyor.

Ürünlerin özelliklerine baktığımızda;

* Excite Pro: entegre harman kardon® stereo hoparlörle üstün ses kalitesi, muhteşem netlikte video oynatma için sert kaplama camdan yapılmış 2560 x 1600 Pixel Pure yüksek çözünürlüğe sahip ekran, en son NVIDIA® Tegra™ 4 Quad-Core işlemci

* Excite Write: Pro modeline ek olarak Toshiba’nın özel Digitizer Kalemi ve TruNote el yazısı uygulamasına sahip

* Excite Pure: çok yönlü, uygun maliyetli işlevsellik, web, video ve gündelik 3B oyunlar için optimize edilmiş performans, NVIDIA® Tegra™ 3 işlemci olduğunu görüyoruz

İncelik ve hafiflik; uzun batarya ömrü

Toshiba Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri Türkiye Distribütörü TNB A.Ş. Genel Müdürü Aytaç Biter yaptığı açıklamada, “tablet pazarında hareketlenme var.”“Toshiba olarak, bu büyük tüketici grubunun beklentilerine, tablet deneyimine yeni işlevler ekleyen yüksek kaliteli cihazlarla, tüketicilerin medya oluşturmalarına ve aynı zamanda kullanmalarına olanak tanıyarak cevap vermeye kararlıyız. Bu yeni Excite modelleri sayesinde, tüketiciler, tabletlerini creative pad olarak kullanabiliyor ve özellikle Excite Write modeliyle yaratıcılıklarını ve üretkenliklerini artırabiliyor. ”Tüm versiyonlar, ele daha iyi oturan dokulu nokta desenli değerli gümüş rengindeki dış yüzeyleriyle geliyor. Hepsi 10,5mm’lik aynı inceliğe sahipken, sadece 600 gramdan başlıyor. Bluetooth klavyeye sahip isteğe bağlı klavye kılıfıyla birlikte kullanıldığında, toplam ağırlık sadece 1,1 kg. Tüm versiyonlar, 16:10 en-boy oranına ve on parmak tam dokunmatik desteğine sahip 25,7 cm’lik (10,1”) geniş kapasite ekranla geliyor. Excite Write, çarpmalara ve çizilmelere karşı ekstra koruma sağlamak için, ayrıca Corning® Gorilla™ Glass 2 teknolojisiyle donatılmış. Yeni Excite tabletler, tek şarjla 10 saat gibi etkileyici bir ortalama pil ömrüne sahip¹.

Muhteşem ses ve görüntü

Bu ortak özelliklere ek olarak, yeni Toshiba Excite tablet serisindeki farklı versiyonların hepsi, özel kullanıcı senaryolarından daha iyi şekilde yararlanmanız için tasarlanmış kendi özelliklerine sahip. En son NVIDIA® Tegra™4 Quad-Core işlemcinin gücünü arkasına alan Excite Pro ve Write, çoklu görev performansı, muhteşem grafikler ve enerji verimliliği konusunda optimal denge sunuyor. Buyüksek performanslı işlemci, Web’de hızlı bir şekilde gezinme, HD kalitesinde resimler çekme, konsol kalitesinde oyunlar oynama veya süper keskinliğe sahip2560 x 1600 çözünürlüğündeki Pixel Pure tablet ekranında video içeriği izleme görevlerinin hepsini kolaylıkla yerine getiriyor. Multimedya deneyimini daha da zenginleştirmek için, Excite Pro ve Write versiyonları, iki adet entegre harman kardon® hoparlör ve DTS™ Ses geliştirme yazılımı sayesinde mükemmel ses performansı sunuyor. Bu Excite modelleri, üstün ses ve video yetenekleriyle, kompakt ve ultra taşınabilirliğe sahip tablet ekranında size sinema benzeri bir deneyim yaşatıyor.

Benzersiz yazılım ürünü el yazısı işlevi

Bunların dışında, Excite Write ile aynı zamanda tabletlere yönelik yeni Toshiba Digitizer işlevi görücüye çıkıyor. Bu işlev için, hızlı ve sezgisel girişim kanı sağlayan özel bir Digitizer Kalem ve Toshiba TruNote el yazısı tanıma uygulamaları sunuluyor. Digitizer Kalem, gerçek yaşamdaki kağıt kalem deneyimini taklit etmek üzere tasarlanmış ve Toshiba tarafından geliştirilmiş yenilikçi özellikler, kullanıcıların ekranda eskiz yapmalarına, notlar almalarına ve bir şeyler karalamalarına imkan tanıyor. Ayrıca, gerçek zamanlı olarak dijitalleştirilebilen girişler, en yaygın Office uygulamalarının çoğunda düzenlenebiliyor. TruNote sayesinde, tek bir el yazısı dokunuşuyla dokümanlarda arama yapmak da mümkün. Tru Capture işlevi, webcam yardımıyla bir yazı tahtası veya kağıt tahtasından içerik kopyalayıp içeriği tablette dijital olarak saklamak için son derece kullanışlı. Bu ek özellikler, Excite Write’ı hem eğlence hem de iş amaçlı kullanım içini deal hale getiriyor.

Faydalı yazılım içeriği

Excite Pure, düşük bir maliyet karşılığında çok yönlü tablet işlevleri sunuyor. NVIDIA® Tegra™ 3 işlemcinin gücüyle, kullanıcılar, Web’de gezinirken, video çekerken ve oynatırken ve gündelik oyunları oynarken optimize edilmiş performansı yaşıyor. Bu versiyonda, 3B oyunlar için destek ve popüler oyun konsolları ve kumandalarına bağlanabilme özelliği de mevcut. Tüm yeni Excite tablet versiyonları, Toshiba’nın rengi, kontrastı, kenar ayrıntısını geliştirip gürültüyü azaltarak video içeriğinin kalitesini artıran Resolution+ araç setiyle geliyor. Excite Pro ve Write modelleri, 3B renk yönetimi ve mobil doku geliştirme özelliklerine de sahip. Ek yazılımlar arasında, üretkenlik uygulamaları ve birkaç ses geliştirme aracıyla birlikte Android için Think FreeOffice Mobile yazılımının yanı sıra, Pro ve Write versiyonlarında kullanıcıların tabletten büyük ekranlı bir TV’ye kablosuz olarak içerik göndermesine olanak tanıyan WiFi Certified Miracast™2 de dahil olmak üzere bir dizi bağlanabilirlik özelliği mevcut. Ayrıca, 700.000’den fazla indirilebilir uygulamaya erişim için Google Play™ mağazasına doğrudan bağlantı sunuluyor.

¹Web’degezinme (3G veya Kablosuz bağlantıyla) için %65, video oynatma için %10 ve bekleme modu için %25 olarak hesaplanmıştır.

22013’ün dördüncü çeyreğinden itibaren OTA upgrade’i olarak sunulacak

Burada bahsedilen ticari markaların mülkiyeti, kendi sahiplerine aittir.

Android veGoogle Play,Google Inc. kuruluşunun ticari markalarıdır.

Model özelliklere modele ve lokal kullanılabilirlik durumuna bağlıdır.

Toshiba Excite Pure Android™ 4.2 tablet

· On parmak dokunmatik desteği ve Resolution+özelliklerine sahip

· 25,7 cm’lik (10,1”)AutoBrite (1280×800)ekran (16:10)

· NVIDIA® Tegra™ 3işlemci

· 1 GB RAM, 16 GB eMMC depolama birimi

· Kablosuz iletişim: KablosuzLAN802.11.abgn, Bluetooth® 4.0, 3G desteği

· Bağlanabilirlik: 1adet micro-USB 2.0, 1adet HDMI® micro, 1 adet

· 3,5 mm combo jak,micro SD™ yuvası(SDHC/SDXC desteği)

· Web Cam: 1.2Megapiksel (ön) ve 3.0Megapiksel (arka)

· Ses: 2×1.0cc stereo hoparlörler 0,7 W

· Renkler: Dokulu nokta desenli değerli gümüş

· Ölçüler ve ağırlık:260,7×178,9×10,2 mm,600 gr veya isteğe bağlı Toshiba Keyboard Cover ile 1,1 kg

Toshiba Excite Pro ve Excite Write Android™ 4.2 tablet

· 10 parmak desteğine ve Resolution+ ,Corning® Gorilla™ Glass 2 display (yalnızca Write modelinde)özelliklerine sahip 25,7 cm (10,1”) PixelPure yüksek çözünürlüklü (2560×1600),sert kaplama cam ekran (16:10)

· NVIDIA® Tegra™ 4

· 2 GB RAM, 16 veya32 GB eMMC depolama birimi

· Kablosuz iletişim: Kablosuz LAN802.11.ac+abgn, Bluetooth 4.0, 3G/LTE desteği (yalnızca 32 GB’lık modellerde)

· Bağlanabilirlik: 1adet micro-USB 2.0, 1adet HDMI® micro, 1 adet

· 3,5 mm combo jak,micro SD™ yuvası(SDHC/SDXC desteği)

· Web Cam: LED flaşlı

· 1,2 Megapiksel (ön)ve 8,0 Megapiksel(arka)

· Ses: 2 x 1.0 harman kardon® stereo hoparlörler 1.0W + DTS™ Ses Geliştirme , Video geliştirme

· Renkler: Dokulu nokta desenli gümüş

· Digitizer (yalnızca Write modelinde):TruNote el yazısı tanıma araç setine sahip Digitizer Kalem: Tru Capture

· Ölçüler ve ağırlık:260,7×178,9×10,5 mm,632 gr’dan başlayan ağırlık (Wi-Fi özellikli Pro model)

· Harika yeni işlev ve özelliklere sahip Android™ 4.2 Jelly Bean

· 25,7 cm (10,1”)Toshiba tabletler

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir