Perşembe , 7 Temmuz 2022

Trello Nedir Nasıl Kullanılır?

Türkiye’de pek bilinmeyen ama kullanışlı bir iş ağından bahsedeceğiz. Online ekip ve proje yönetiminde işinizi kolaylaştıracak olan bir ağ: “Trello“. Bu iş ağı üzerinde sizleri harika bir ortam bekliyor. Trello henüz Türkiye için Türkçe dil desteği sağlamasa da Türkiye’de kullanımı yavaş yavaş artmaya devam ediyor.

Trello Nedir ?

Trello, insanların genel hayatlarında, günlük yaşantılarında ne işlerle uğraştığını, ne üzerinde çalıştığını, nerelerde bulunduğunu ve bir çok yenilik getiren özellikleri ile ön plana çıkarabilecek işlevsel bir sosyal ağdır.

Trello Nasıl Kullanılır?

İlk olarak buradaki bağlantıdan Trello resmi sitesine ulaşabilirsiniz. Daha sonra kayıt ol butonu yardımı ile Trello size profil oluşturmanız için yardımcı olacaktır. Henüz Türkiye üzerinde az kullanılan bir iş ağı olsa da zamanla kendini tanıtacağına inandığımız projelerden bir tanesi.

Bildiğiniz üzere Facebook ve Twitter gibi büyük kullanıcı sayılarına ulaşan sosyal ağlardan sonra dünya üzerinde pek çok sosyal ağ projesi başlatıldı. Kimisi tuttu ve yükseldi, kimisi sadece yapımcısına zarar getirmekle kaldı. Trello, yaptığı çalışmalar, geliştirmeler ile ayakta  durabilen, belirli bir kullanıcı sayısına ulaşabilen ve kullanıcılarını memnun edip her geçen gün kullanıcı sayısını arttırabilen az sayıda sosyal ağdan biri olmayı başardı.

Henüz İngilizce olarak kullanabildiğimiz internet ağı olan Trello, Türkiye’de belirli bir kullanıcı sayısına ulaştıktan sonra Türkçe dil desteği getireceği gibi, ülkemiz için yenilikçi uygulamalar geliştirebilecek bir proje, sizlerde verilen bağlantı üzerinden hemen profilinizi tanımlayabilirsiniz.

Trello ile online ekip yönetimi yapabilir, yapılan işleri data halinde toplayabilirsiniz. İşlerinizde zaman tasarrufu sağlarken verimli bir organizasyon şeması oluşturabilirsiniz. Çeşitli listelerle iş bölümleri tanımlayabilir, bitmiş ve yapılmakta olan işleri rahatlıkla raporlayabilirsiniz.

Hakkında SMH MAKALE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir