Çarşamba , 6 Temmuz 2022

TT WARS Vol.1

Herşey iki yıl önce başladı…

Twitter’ın henüz yükseldiği dönemlerde, site hala İngilizceyken, buralar hep dutluktu ve fırtına öncesi sessizliği yaşıyorduk… Bir gece dönemin entrikalarıyla ünlü dizisi Aşk-ı Memnu final bölümünü yayınlandı.

Ve savaş başladı…

Diziyi izleyen (ben dahil) bir çok kullanıcı bir anda Aşkı-ı Memnu’dan, Behlül’den,  sonunda her şeyi çözen Ednan Bey’den (Adnan), kendini öldüren zavallı Bihter’den heyecanla bahsettik. O gece Aşk-ı Memnu’dan o kadar çok bahsettık ki “Aşk-ı Memnu”  dünya trend listesinde 1. sıraya yerleşti. Diğer ülkelerde ki kullanıcılar listede 1.sıraya oturmuş bu kelimeyi görünce şu tepki tüm dünyadan bir çığ gibi yayıldı;

“What is Aşk-ı Memnu?”

O gece sabaha kadar bu soruya komik veya ciddi cevaplar vermeye çalışan Türkiye halkı olarak tüm Dünya’ya sesimizi duyurmanın yolunu bulmuştuk!  O gece bu soruya verilen cevaplar bizi çok eğlendirdi, yabancıları da epey şaşırtmış olacaktı.Bu durum damarlarımızda akan asil kanda bir şeyleri uyandırmış olacaktı. ” Tüm dünyaya gücümüzü gösterelim!!”

Daha sonra ünlüler, az ünlüler ve Twitter fenomenlerinin girişimleriyle pek çok hashtag ile dünya listesinde sık sık adımızdan söz ettirdik.Bir gurur duyduk bi göğsümüz kabardı. Tabii sonraları işin içine EROL KÖSE girdi. “Ne diyorsak o!” diyerek TT’yi coşturdu ama o biraz garip oldu. Hatta o olmadı hocam. ( Son günlerde de TROLL’ler ilginç hashtag’leri TT yapıyorlar ama o konuya  ayrıca  değineceğim.)

***

Napolyon ‘un ilginç bir sözü vardır; “Bana Türklerden kurulu bir ordu verin dünyayı rehin alayım.” Geçmişten bu yana malesef en belirgin özelliğimiz bu sanırım. SAVAŞÇILIK! Ruhumuzda mı var yoksa çok çabuk gaza gelişimizden midir nedir bu özelliğimizle nam salmışız tüm cihana..

Ve tarihimizden günümüze hoop geliverecek olursak, o karizmatik, o tuttuğunu koparan , o damarlarında asil kan taşıyan savaşçı neslin torunları bu gün ne yapıyorlar? Onlar şu an çok onurlu bir görevdeler..! Bir kısmımız Medal of Honour oynuyor, Call of Duty’de canla başla savaşıyorken bir kısmımızda  şu an Twitter’da TT yapıyor, World TT için mücadele ediyoruz!

Tüm dünyaya patronun kim olduğunu gösterelim evlat!

Twitter Wars

Hakkında Beyrut Yıldırım

Sosyal Medya Bakanı Very Author Person (VAP) Twitter: @colunikilemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir