Cuma , 1 Aralık 2023

Türk şirketi Nexum bilişimde 52 ülkede 148 web sitesi hayata geçti

BSH için geliştirilen proje kapsamında Çin’de iki web sitesi daha yayına girdi

Nexum bilişimde Çin seddini aştı,  52 ülkede 148 web sitesi hayata geçti

Türkiye’de en fazla yazılım ihracatı gerçekleştiren ilk 10 şirket arasında yer alan Nexum,  Bosch Siemens Ev Aletleri (BSH) için yürüttüğü çalışmalar kapsamında yurtdışında projeler üretmeye devam ediyor. Proje kapsamında Çin’de Bosch ve Siemens için iki ayrı site hizmete açıldı. Her iki site ayda 30 milyonun üzerinde kullanıcıya hizmet veriyor. BSH için yürütülen çalışmalarda  şimdiye kadar 52 ülkede 148 farklı web sitesi hayata geçirildi.

Nexum yönetici ortağı  Filiz Behrendt, BSH projesi kapsamında Çin’de gerçekleştirdikleri çalışmanın proje kapsamındaki en detaylı aşamalardan biri olduğunu kaydederek Çin’in nüfus yapısını ve internet alışkanlıklarını inceleyerek özel çözümler ürettiklerinin altını çizdi. Behrendt,Çin’deki internet erişim kısıtlamalarını ve uygulanan kuralları göz önüne alarak Facebook, Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinin yerlerine Çin’ e özel servis veren sosyal ağlar ile çalışıldığını söyledi.

Shangai’da yerel veri merkezi kuruldu

Filiz Behrendt, sorun yaşanmaması için Shangai’da yerel bir veri merkezi kurduklarını, kurulan veri merkezinin Türkiye ve Almanya’daki servislerle entegre edildiğini söyledi. Bu proje kapsamında Alman ve Çinli internet servis sağlayıcılarla çalıştıklarını aktardı. Çin ile Türkiye arasındaki saat farkı nedeniyle üç ay boyunca sabah erken saatlerde Çinli müşteriler ile görüşme ve durum değerlendirmeleri yaptıklarını belirterek yaşanabilecek tüm sorunları çözebilmek için en ince ayrıntıları birkaç kere gözden geçirdiklerini belirtti. Çin’in Avrupa ve Amerika kıtaları arasında bağlantı kalitesi çok problemli olduğundan Hong Kong’a ayrıca bir sunucu  konumlandırdıkları ifade eden Behrendt, bu sayede en büyük sorun olan bağlantı problemini ortadan kaldırdıklarını söyledi.

Türk bilişim sektörünün dünya pazarında tanıtımını yapıyoruz

Filiz Behrendt, Nexum’un yıllık satış cirosunun önemli bir kısmını yazılım ihracatı ile sağladığını ve Türk bilişim sektörünün dünya pazarlarında tanıtımını yapmayı da kendilerine görev edindiklerini belirtti.

İngiltere’den Çin’e Danimarka’dan Amerika Birleşik Devletlerine kadar farklı ülkelerde hayata geçirilen projeler ile çok büyük deneyim ve know how elde ettiklerini belirten Behrendt, bu ülkelerde sundukları teknoloji ve hizmet kalitesi ile de ön plana çıktıklarını aktardı. Her ülkenin teknolojik altyapısını, tüketici davranışlarını ayrı ayrı inceleyerek projeler ürettiklerini belirten Behrendt, bu sayede teknolojik gelişmeleri yakından takip edebildiklerini ve bunları yeni projelerde uygulayarak uluslararası platformda başarıyı yakaladıklarının altını çizdi.

Bosch, Siemens, Neff, Gaggenau, Profilo, Continental gibi yerli ve yabancı 14 markayla farklı tüketici tercihlerine cevap veren BSH, değişik ülkelerde farklı dillerde oluşturduğu web sitelerini Nexum danışmanlığı ile geliştirme kararı almasının ardından geçen altı yıllık süre içerisinde 52 ülkede 148 web sitesi hayata geçirildi.  BSH’nın tüm ülke ve marka web sitelerinin tasarım, içerik ve işlevsellik standartları belirlenen uluslararası seviyeye taşındı.  Proje kapsamında Avusturya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, İrlanda, Litvanya, Letonya, Norveç, Polonya, Romanya, Singapur, İspanya, İsveç, Tayland, Türkiye, İngiltere, Birleşik Arap Emirlikleri, Hong Kong ve Çin gibi birbirinden çok farklı yerlerde farklı dillerde web siteleri hizmete girdi.

Çin’de hizmete giren web sitelerine aşağıdaki linkler araçlığıyla erişilebiliyor.

 

http://www.bosch-home.cn/

http://www.siemens-home.cn/

 

 

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir