https://juragankomik.com
Salı , 16 Nisan 2024

Türk Telekom’dan Yeni Bir İnternet Seçeneği: “Lokum”

 Türk Telekom, ilk defa kendi şirketi TTNET’den müstakil bir internet alternatifi ile      karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

 İnterneti daha minimal kullanan ve belki de bu sebeple henüz internet abonesi  olmamış kitle başta olmak üzere, “internetsiz ev kalmasın” mottosundan yola  çıkılarak “Lokum” fikri geliştirilmiş.

 “Lokum” ile artık herhangi bir taahhütte bulunmadan, bağlantı ve modem ücreti  dahi ödemeden internet sahibi olmak mümkün. Bu hizmetten yararlanmak için      Türk  Telekom telefon aboneliğine sahip olmanız gerekiyor. Peki ücretlendirme  nasıl olacak ? Lokum ile artık interneti sadece kullandığımız kadar ödeyebileceğiz. Yani günlük veya saatlik (saat ücreti: 1lira, günlük ücret: 2lira) seçeneklerden birini tercih edip kullanacağız, kullanmadığımız takdirde ise hiçbir ücret ödemeniz gerekmeyecek. İnternet canavarı kitleden ziyade daha “genel izleyici” tarzı bir kitleye hitap eden Lokum’un hızının da 1 megabit olacağı bilgisini de ekleyelim.

“Lokum”un üyelerine getirdiği bir diğer yenilik ise “TT Cafe Portal”. Üyelerin günlük ve saatlik seçim dahi yapmadan, tamamen ücretsiz ulaşabilecekleri bir portal bu. İçeriğinde haberler, hava durumu, borsa, eğitim içerikleri, çocuklara yönelik içeriklerin olması planlanan bu portal ile üyeler ücretsiz olarak da birçok veriye ulaşabilecekler.

Perakende internet seçeneklerinin artması da elbette biz kullanıcıların yararına. Hali hazırda ev telefonu bulunan tüm abonelerin bu sistemi denememeleri için hiç bir neden yok. İletişimin ve “Sosyal Medya”nın çağında, internetten çekinenler için güzel bir ilk adım, “su sıcak sende gel yahu” çağrısı olmuş diyebiliriz  :) .

Hakkında M.Yusuf SADE

sadece yusuf!

5 comments

  1. Evirip çevirip bu zavallı hakın etini daha iyi nasıl yiyebiliriz diye uğraşıyolar. Yazıklar olsun ttnete.

  2. Gunluk 2 tlden 10 gun kullansak 20 tl. Adam gibi yapsalar sinirsiz interneti 20 tl herkes baglatir surumden kazanirlar. Boyle kampanyalarla ugrasacaklarina kaliteyi arttirip fiyati dusurmeye odaklansalardi keske.

  3. @cenk, kendinizi çok net ifade edememişsiniz. ama anladığım kadarıyla bahsettiğiniz, ttnet’te de özdeşi olduğunu iddia ettiğiniz (wifi noktaları demişsiniz) portal ile benzerliği bulunabilir. ama o servise ulaşmak için adsl abonesi olmanız ve adsl için paketinizin ücreti neyse ödemeniz gerekmekte. burada ise sadece telefonunuz varsa, evinize “ücretsiz” bir şekilde modem koyulmasını isterseniz, bu portalden hiç ücret ödemeden yararlanacaksınız. yani hiç internet satın almadan bu sisteme ücretsiz girmek mümkün. şayet satın alırsanız saatlik veya günlük tarife ücreti işleyecek. yazı daha dikkatli okunursa anlaşılacaktır. kolay gelsin.

  4. ttnet cikti bunu zaten,,, adi degismis ayni sey… hatta ttnet son ciktigini birakin su anki ttnet wifi alanlarinda acilan sayfa var ya o iste bu.. yok yani bi nane… para ver demenin tatli yolu tebrikler yani ne diim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir