Cuma , 9 Aralık 2022

Turkcell, üç projesiyle GSMA ödüllerinin finalinde

Turkcell, mobil iletişim dünyasının liderlerini belirleyen 2013 Global Mobil Ödülleri’nde üç projesiyle Türkiye’yi temsil edecek. Turkcell Cüzdan, Turkcell TV ve Gencaver projeleriyle finale kalma başarısı gösteren Turkcell, geçen sene de TıklaKonuş servisiyle GSMA’den ülkemize ödül getiren tek operatör olmuştu.

 

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, gerek teknolojisi gerek geliştirdiği ürün ve hizmetlerle uluslararası alanda Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmeye devam ediyor. Tüm dünyada sektörün en önemli projelerinin değerlendirildiği  Global Mobil Ödülleri’nin (2013 Global Mobile Awards) 2013 finalinde de yerini alan Turkcell’in Turkcell Cüzdan ürünü “En iyi NFC/Mobil Para Ürünü/ Servisi” (Best NFC/Mobile Money Product or Service) kategorisinde, Gencaver ve Turkcell TV servisleri ise “En iyi Tüketici Mobil Hizmeti” (Best Consumer Mobile Service) kategorisinde dünyadaki rakipleriyle yarışacak.

 

2012’de Tıkla Konuş ile Dünya Birincisi Oldu

 

Mobil iletişim sektörünün bu en prestijli ödüllerinin finalinde yerini alan Turkcell, geçen sene de, Turkcell’lilerin Facebook’ta birbirlerinin numarasını görmeye ya da numara çevirmeye gerek kalmadan tek tıklamayla sesli arama yapabilmelerini sağlayan TıklaKonuş servisiyle Müşteriye Hizmet İçin En İyi Ürün/Çözüm dalında dünyabirincisi seçilmişti.

 

Turkcell, sekiz kategoride ve 37 dalda sahiplerini bulacak Global Mobil 2013 finalinde Türkiye’yi temsil eden tek operatör olacak. Ödüller, 25-28 Şubat 2013 tarihleri arasında Barselona’da düzenlenecek GSMA Mobil Dünya Kongresi sırasında düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

 

Global Mobil Ödülleri 2013’te Finale kalan ürün ve servisler

 

Ø  Turkcell Cüzdan: Dünyanın en gelişmiş mobil cüzdan çözümü olan Turkcell Cüzdan, günlük hayatta cüzdan ihtiyacını ortadan kaldırıyor ve mobil ödeme, mobil bankacılık ve mobil sadakat programları alanında ihtiyaç duyulan tüm teknolojik altyapıyı tek bir serviste bir araya getiriyor. Turkcell Cüzdan sayesinde kredi kartı numarası yerine cep telefonu numarası ile internette ya da mağazalarda alışveriş, cepten temassız ödeme, cepten cebe para transferi ve cepten fatura ödemenin yanı sıra paket satın almak ya da kişiye özel alışveriş programlarından yararlanmak mümkün hale geliyor.

 

Ø  Turkcell TV: Turkcell’in kişisel televizyon platformu Turkcell TV, bilgisayar, cep telefonu ve tablet gibi farklı ekranlardan ve yayın akışına bağlı kalmadan 54 televizyon kanalını,  popüler dizilerin tekrar bölümlerini ve en güncel filmleri izleme imkanı sunuyor. Turkcell TV kullananlar, aynı ekranda Facebook ve Twitter üzerinden paylaşımlarda bulunarak arkadaşlarıyla sosyalleşebiliyor. Turkcell TV’nin zengin dünyası sayesinde yayın akışının kontrolünü eline alan kullanıcılar, kişisel televizyonlarında diledikleri içeriğe diledikleri yerden en uygun fiyatlarla ulaşıyor.

Ø  Gencaver: Turkcell’in gençlik kulübü gnçtrkcll’in dünyada bir ilk olarak hayat geçirdiği Gencaver projesi sayesinde gençler, kendi dilleriyle konuşan ve kendi tercih ettikleri iletişim kanallarını kullanan bir ekipten hizmet alıyor. Gencaver ekibi, gnçtrkcll’lilere SMS, Facebook ve Twitter gibi kanallar aracılığıyla 7/24 destek sunuyor.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir