Pazar , 3 Temmuz 2022

Turkcell’in desteklediği ‘Corporate Games’ sporseverlerle buluşuyor

Turkcell, Türkiye’nin en kapsamlı şirketlerarası spor organizasyonu Corporate Games’e ana sponsor olarak destek verecek. 6-8 Eylül arasında İstanbul’da 9 farklı mekanda gerçekleştirilecek etkinliklerde 146 şirketten yaklaşık 5000 çalışan şampiyon olmak için mücadele edecek

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, iş dünyası olimpiyatları olarak da bilinen Corporate Games’e ana sponsor oldu. , 6-8 Eylül tarihlerinde 146 şirketten yaklaşık        5000 çalışan, İTÜ Ayazağa Kampüsü merkez olmak üzere 9 farklı mekanda 16 farklı spor branşıyla rekabet, fair-play, takım ruhu gibi duyguları Corporate Games’de yaşayacak.

“Sporu yaygınlaştıran projeleri destekliyoruz”

Turkcell Kurumsal İletişim ve İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, “Turkcell kurulduğu günden bu yana Türk sporuna her alanda destek veriyor. 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’na aday olan ülkemizde sadece profesyonel anlamda değil, amatör olarak da spor yapılmasına yol gösterecek projelere destek veriyoruz. Hedefimiz; sporun tabana yayılmasını sağlamak ve Türkiye’nin spor ülkesi olma yolunda atacağı adımlara katkı vermektir. Bu hedefle de bu yıl 11.’si düzenlenecek İstanbul Corporate Games’e destek veriyoruz. Bu etkinlikte her yaştan yaklaşık 5000 çalışan spor yapma fırsatı yakalayacak. Tüm sporseverlere keyifli bir şampiyona olmasını diliyorum” dedi.

Turkcell’den 7 dalda 100 sporcu

Corporate Games’in ana sponsoru Turkcell de oyunlara 7 dalda 100’e yakın sporcu ile katılacak. Turkcell çalışanları yelken, carting, bowling, masa tenisi, tenis, yüzme ve dağ bisikletinde kıyasıya mücadele edecek.

5000 çalışan yarışacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi himayesinde, TSYD Genel Başkanı’nın Onursal Başkanlığında, Sportworks tarafından 2003 yılından bu yana düzenlenen İstanbul Corporate Games’e geçtiğimiz 10 yıl boyunca 1000’in üzerinde şirket katılırken, spor yapan 36 binin üzerinde yarışmacı yer aldı. Bu yılki organizasyonda 146 şirketten yaklaşık 5000 çalışan 16 farklı dalda yarışacak.

16 ayrı dalda mücadele

İstanbul’un farklı spor merkezlerinde Golf, Basketbol (3’lü), Futbol (7’li), Plaj Voleybolu (4’lü), Voleybol, Dragon Boat, Karting, Koşu, Yüzme, Tenis, Masa Tenisi, Bowling, Yelken, Satranç, Bocce ve Dağ Bisikleti olmak üzere 16 branşta binlerce şirket çalışanı kıyasıya mücadele edecek.

Kurum çalışanları bireysel olarak madalyalarla ödüllendirilirken, Kurumsal Ödüller olarak en çok kişiyle katılan firmaya Sport For Life  Ödülü, her spor branşının şampiyonlarına Spor Şampiyona Ödülü, her bir yarışma bölümünde oyun puanları en yüksek firmalara Bölüm Şampiyona Ödülü ve toplamda en çok madalya kazanan kuruma da Madalya Şampiyonu Ödülü ve katılımcıların oylarıyla belirlenen en iyi takım ruhuna sahip şirkete Takım Ruhu Ödülü   veriliyor.

İş dünyasının olimpiyatları olarak da adlandırılan oyunlar farklı sektörlerden çalışanları bir araya getiriyor. En küçük işletmeden en büyük holdinglere, üniversitelerden marketlere kadar herkesin katılımına açık olarak gerçekleşen Corporate Games, şirketlerin bayrak ve formalarıyla katıldıkları “Açılış Kutlaması” ile çok zengin içeriği ve üç günlük programı ile iş dünyasını sportif platformda bir araya getiriyor.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir