https://juragankomik.com
Pazar , 16 Haziran 2024

Türkiye’de ilk kez: sanal dünyada sinema filmi gösterimi

Türkiye’nin en başarılı sanal dünyalarından Sanalika, sanal sinema salonlarında yerli sinema filmi gösterimi gerçekleştirerek bir ilke daha imza atıyor. 14 Ocak Cumartesi günü, 13:00-15:00-17:00 ve 19:00 seanslarında gösterilecek film; senaryo ve yönetmenliği İsa Yıldız’a ait olan “Memleket Meselesi”.

18. Altınkoza Film Festivali’nde “En İyi Film” kategorisinde aday olan ve Tuna Orhan’a “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” ödülünü kazandıran filmde; Bora Akkaş, Füsun Demirel, Ahmet Uğurlu ve Ahmet Kural’ın yanı sıra, başrollerden birinde bir keçi oynuyor. Süresi 105 dakika olan, dram-komedi türündeki filmin gösterimi Sanalika’nın “Fethiye Sineması” isimli mekanında gerçekleşecek.

Kullanıcılarına gerçek hayattaki gündeme paralel bir sosyal platform sağlayan Sanalika’da, sinema salonunun yanı sıra; sergi salonu, medya merkezi gibi kültürel aktivite mekanları ile Türkiye’nin popüler müzisyenlerinin sahne aldığı konser alanları bulunuyor.

 

 

MEMLEKET MESELESİ

“Emekliliği gelmiş ilkokul öğretmeni Adil Hoca,

kendi kasabasına tayin olmuştur. Emekliliğini beklerken, kasabadaki genç bir polisten okkalı bir tokat yer ve gururu fena halde incinir.

Genç polisin cezalandırılarak adaletin yerini bulmasını sağlamaya kararlı olan Adil Hoca, yediği bu tokadın peşini bırakmaz. Zorlu bir mücadeleye girişir, sonunda istediğini başarır ve herkesin ‘unut gitsin’ dediği olayı bütün ülkeye duyurarak, ‘Memleket Meselesi’ haline getirir.”

 

 

 

 

Oyun Stüdyosu Hakkında:

Oyun Stüdyosu, 2008 yılında kurulmuş bir oyun geliştirme firmasıdır.
10 milyonun üzerinde kullanıcısıyla Türkiye’nin en popüler online sanal eğlence ve paylaşım dünyası olan Sanalika’nın yaratıcısıdır.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir