Cumartesi , 25 Haziran 2022

Türkiyenin En iyi Mp3 İndirme Siteleri

Türkiyenin En iyi Mp3 İndirme Siteleri

 

Ses dosyası uzantıları arasında teknolojik değişimlere karşı bu kadar direnebilen bir başka format herhalde yoktur. 90lı yılların başlarında piyasaya sürülen, o yıllarda dünya genelinde ses kasetlerinin tahtını sarsan mp3 formatı bugün arama motorları istatistiklerinde başı çekiyor; herhangi bir arama motoruna mp3dinleindir yazmayan yoktur sanırız.

Mp3 öyle yaygın bir format ki, bu konularla ilgilenmeyen biri için müziği başka türlü dinlemenin yolu yok zannediliyor. Hatta sıkıştırma ve fazlalıkları kesme mantığı sayesinde ufacık mp3 çalarlar yıllarca ellerimizde binlerce şarkılık müzik kutucukları olarak dolaştılar.

Orijinal kayıtlarda 5 dakikalık bir ses yaklaşık 40, 50 MB olabiliyorken mp3 dönüştürme işleminde insan kulağının algısına kapalı olan frekans aralıkları kesilir ve böylece 4, 5 MB’a kadar boyut düşürülür.

 

MP3 indirmek için tıklayınız

Çalışma prensiplerindeki bu esneklik sayesinde internet ortamı üzerinde kolaylıkla mp3 indirme yahut yükleme yapılabilmektedir. Zira boyut düşüklüğü hareket kabiliyetini artırmakta ve sıkıcı bekleme sürelerinden kurtulmamızı sağlamaktadır.

Bazı telif sahipleri bu mp3 kodlamalarına da telif koyarak izinsiz yahut korsan indirme & yayınlama yapılmasına karşı cezai yaptırımlar uygulanmasını sağlasa da bugün internetteki mp3 faaliyetlerinin önüne geçebilmek oldukça zor görünüyor.

Hatta öyle ki video paylaşım sitelerinde bulunan video klipleri, tarayıcıda açılan bir site üzerinden mp3 formatına çevirip indirmeyi sağlayan siteler bile mevcut. Yahut doğrudan indirme işlemleri için programlanmış indirme uygulamaları yoğun mp3 trafiğinin başını çekiyor.

Hakkında Fikri Sabit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir