Pazar , 3 Aralık 2023

Türkiye’nin en uzun süreli internet dizisi “Men E Men” Los Angeles’tan 3 büyük ödülle döndü

 
İnternet ve sosyal platformlar üzerinde 2010 yılında yayına başlayan ve gördüğü yoğun ilgiyle Türkiye’nin
en uzun süreli internet dizisi haline gelen Men e Men, tüm dünyadan 400’ün üzerinde web dizisinin yarıştığı Los Angeles Web Series Festival’de üç ödül aldı. Men e Men “En İyi Komedi Web Dizisi” seçilirken, oyuncular Murat Karakaş ve Genco Çağlar “En İyi Başrol Oyuncusu” ödüllerinin sahibi oldu.


Türkiye’nin ilk dijital dizilerinden Men e Men, 2010 yılı Nisan ayında internet ve sosyal platformlar üzerinden seyirciyle buluştu. Murat Karakaş ve Genco Çağlar’ın rol aldığı dizi yoğun ilgi görerek, haftada 10 bini
aşkın izleyici kitlesine ulaşmayı başardı. Türkiye’nin en uzun süreli internet dizisi ünvanını da kazanan Men e
Men, web dizilerinin yarıştığı Los Angeles Web Series Festival’e katılan ilk Türk yapımı olarak, festivalin üç ödülüne layık görüldü.
Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Los Angeles Web Series Festival’de 400’ün üzerinde proje yer aldı. Men e Men’in de aralarında bulunduğu 130 yapım finale kalarak, festival boyunca gösterim hakkını kazandı. Men e Men, 6-8 Nisan
2012 tarihlerinde Los Angeles Radisson Hotel’de gerçekleşen finalde izleyicilerin ve jürinin beğenisini kazandı.  8 Nisan gecesi düzenlenen törende Men e Men, “En İyi Komedi Web Dizisi” ve “En İyi Başrol Oyuncusu” olmak üzere üç ödüle layık görüldü.
İki kafadarın komik maceraları
Bir holdingin çağrı merkezinde çalışan Genco ve Murat’ın komik maceralarıyla başlayan Men e Men dizisinin yeni bölümlerinde iki kafadar çalıştıkları holdingden ayrılıp yepyeni maceralara yelken açtı. İkili, içinden çıkılmaz
olaylar, para hırsının getirdiği fenalıklar, karşı cins ile yaşanan başarısızlıklar ile izleyicilerine eğlenceli anlar yaşatıyor. İnternet kullanıcıları tarafından yoğun ilgi gören dizi zaman zaman ünlü oyuncuları ve
sosyal medyanın ünlü isimlerini de konuk ediyor.
Men e Men,  http://www.menemen.tvwww.facebook.com/menementv, http://www.twitter.com/menementv ve www.sebastiyan.mynet.com adreslerinden izlenebiliyor.

Oyuncular Hakkında:
Murat Karakaş: 1979 İstanbul doğumlu olan Karakaş Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde aldığı Tiyatro eğitimi sonrasında bir çok tiyatro ve reklam filminde rol aldı. Ayrıca bir Halkla İlişkiler şirketinde marka yöneticisi olarak görev yapmakta olan Murat Karakaş 2010 yılından bu yana Men E Men’in Murat karakterini başarıyla canlandırmaya devam ediyor.

Genco Çağlar: 1979 yılında İstanbul’da doğdu. Akademi İstanbul Tiyatro bölümü, ardından da İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzikal Tiyatro bölümünde okudu. İstanbul Devlet Opera ve Balesi başta olmak üzere bir çok sahnede tiyatro oyununda ve müzikalde görev aldı. Bugüne kadar bir çok reklam filminde oynayan Çağlar’ın son dönemde oynadığı diziler;  Pembe Patikler, Kampus, Arapsaçı, Ölümüne Sevdalar, Erkekler Ağlamaz; Sinema filmi ise Peri Tozudur. Genco Çağlar 2010 yılından bu yana Men E Men’in Genco karakterinin başarıyla canlandırmaya devam ediyor.

Senaryo

Murat KARAKAŞ – Genco ÇAĞLAR
Kamera / Işık

Mehmet
Alperen Temizkan
Emir Topal
Müzik

Özden Çairli
Set Asistanı / Fotoğraf

Tunahan Emre Bilgin

Yönetmen

Ersin Durmuş

Proje Sorumlusu

Murat KARAKAŞ – Genco ÇAĞLAR

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir