https://juragankomik.com
Perşembe , 30 Mayıs 2024

Türkiye’nin ilk drama internet Dizisi Siyah Beyaz Gri’nin Yönetmeniyle Söyleştik

Türkiye’nin ilk drama internet dizisi Siyah Beyaz Gri son sürat devam ediyor. 25.Bölüme kadar çekilmiş olan dizi gün geçtikte Sosyal Medya’nın en önemli olaylarından olmaya başladı. İzleyenler her hafta çığ gibi büyüyor. Dizinin fanatikleri gittikçe çoğalıyor. Ve dizinin kurucuların Yönetmeni ve Başrol  Oyuncularından Kısacası Siyah Beyaz Gri’nin Kahramanı Gökhan Altuntaş’la bir röportaj yaptık. Gerçekten farklı bir projenin mimarisiydi. Yarattığı Siyah Beyaz Gri ütopyasının kahramanıydı. Hem yepyeni bir jön olacak hemde genç bir yönetmen neden olmasın ;

 

 • Nasıl başladı bu Siyah Beyaz Gri serüveni?

Çok klasik olacak ama çok sancılı bir süreçti. 2010 Kasım ayında başladık alt yapımızı oluşturmaya. Cast , Konu , Hikaye oluşum derken 2011 Mart ayında yayına sunduk. İlgi beklediğimizden büyüktü.Böylece çok çok amatör başlayan dizimiz şuanda gittikçe yükselen grafik (hem izleyici , hem oyunculuk ve kendini geliştirme babında) ile devam ediyoruz.

 • Tabiki zor bir süreç ne tür zorluklarla karşılaşıyorsunuz?

Biz teknik bir ekiple çalışmadığımız için bunun zorluklarını çekiyoruz. 1 kamerayla 6 açı çekiyoruz. Hiçbirimiz profesyonel oyuncular değiliz düşünsene 6 açıdan herzaman aynı oyunu sergilemek aynı mimik aynı duygu imkansız düşüyor tabiki izleyenlere eleştirmek kolay ama yaptığımız iş gerçekten çok zor. Onun dışında bir teknik sorun mikrofon olmadığı için dublajda yapmadığımız için ses sorunu. Dış mekan çekimleri çok zor

 

 • Gerçekten çok zormuş. Bayağı zorlu şartlar altında bu işi gönüllü yapıyorsunuz. Helal olsun. Başınıza gelen ilginç olaylar var mı?

Dolu ama aklıma gelenler çok az ilk bölümlerde. Hakan Metin ve Büşra Çelikel arkadaşım Eskişehir soğuğunda sahne çekmeye çalışıyor. Dış mekan çekimi. Eskişehir’i bilmeyenlere söyleyeyim ayaz ve kar ile birleşen soğuk inanılmaz. İki arkadaşım titreye titreye sahne çekmeye çalıştılar. Kışın ortasında donan havuza düşeni mi demezseniz. Karakışın ortasında Gece kıyafetleriyle kısa kısa o soğukta fotoğraf çekimlerinin zorlukları. Çok şey yaşadık yani biz öyle küçümsenecek şeyler değil. Bunun karşılığınıda görmek istiyor insan bi zamandan sonra.

 

 • Görmeye başladınız mı?

İzleyiciler bakımından her zaman layikiyle gördük ama Eskişehirdeki büyük firmalardan hiç bir destek görmedik ama göreceğimizi inanıyorum. İnancım büyük.Hakettiği yeri bulacaktır.

 

 

 • Siyah Beyaz Gri’nin hakettiği yer sence neresi?

Popüler birşey yapıyoruz tabi klasik bir konu üzerinden gidiyoruz ama gerçekten bizim gibi işini seven bir ekip yoktur yaptığımız iş ekipmansız bir durumda bile son bölümlerde ortaya çıkan şeye bakarsak bir çok televizyon dizisinin o kadar masraflarla yaptığı işlerden daha iyi işler çıkarabileceğimiz ve onlardan daha iyi yerlerde olmayı hakettiğimizi düşünüyorum. Biraz burnu büyüklük gibi görünsede değil hakettiğine hakettiği değeri vereceksin.

 

 • İddialısınız yani?

İddia olmadan bu işler yürümüyor birilerinin her zaman gazlaması gerekir. Ama cidden ortada bir gerçek var ki Siyah gerçeklerin üzerini Beyaz yalanlarla kapıyoruz. Sonra bakıyoruz Bunlar Gri yalıtımlı gerçekler. Bizde biraz işe realist bakarsak biz bu ekipmansızla bunları başarıyorsak ve her zaman kendimizi geliştirmek için her fırsatı kaçırmıyorsakbu yönden iddialı olduğumuzu kanıtlamış oluruz diye düşünüyorum :)

 

 • Ekipten biraz bahsedelim. Ekiple aran nasıl? Sana çok yakın olan isimler vardır uzak olan isimlerde vardır. Bunlar kimler?

Ekibin kimyası gerçekten çok çok iyi. Yani sette çalışırken çok eğleniyoruz bazen soğuğun sıcağın insanı bezdirdiği günlerde bile çekim aralarında çok eğleniyoruz bunu bile kendi lehimize çeviriyoruz ama bazende kabusları olabiliyorum.Sinirli hareketlerim bazen insanları gerebiliyor. Yakınlar var tabiki uzakta var ama uzak demeyelim en az muhabet ettiğimiz diyelim. Ekibimi severim ben

 • Alalım o isimleri senden o zaman?

Dediğim gibi uzak demeyelimde en az normal hayatta görüştüğüm Melih Yıldırım. Dizide kardeşimi oynuyor. Sorunumuz yok ama set dışında artık eskisi gibi görüşmüyoruz. Tuğçe İpar ‘da aynı şekilde. Diğer herkesle yakınım ama çok yakın olduklarım. Tuğçe Erkan, Derya İşlerer , Aziz Tepe , Hakan Metin , Tuğçe Tekel, Elif Dinçer.

 • İnsanlar gerçekten sizi daha yakından tanımak istiyor düşüncelerin neler yakın buldukların hakkında

Tamam. Elif Dinçer benim dizideki ilk sevgilim ilk göz ağrım o benim için dokunsan kırılcak düzeyde. İnsan onla konuşurken bile düşünüyor ama gerçekten yüzü kadar kalbide çok çok temiz.
Aziz Tepe : Benim biricik ev arkadaşım harbi adam derler ya hani yamuk olmaz ondan zarar gelmez şu zamana kadar tanıdığım en iyi niyetli insan hayatımda olmasını hep istediğim biri
Tuğçe Tekel : O benim minik serçem hep öyle diyorum onun yeri bambaşka kalbimde. Olduğu gibi . Kendine karşı özgüveniyle bile dalga geçmesini yeri geldiğindede sana söylediği laflarla durup düşündüren bitaneciğim o benim
Derya İşlerer : O diziye başladığımda hiç sevmediğim ama şuandada kalbimin içinde çok derinliklerde yer alan bir insan. Hayatımın vazgeçilmezi
Hakan Metin : Kardeş sıfatı yapıştırmak zordur derler ya ona bu sıfatı geçtim. Litaratürde yeni bir sıfat bulmam lazım. Dost , Kardeşten öte gerçekten bana hayatımda olmasında mutlu olacağım beraber hayallerimizi gerçekleştirmeyi istediğim Hayallerimin adamı (bu sıfat biraz kötü dursada :)) . Hakan Benim için Siyah Beyaz Gri .
Tuğçe Erkan : Başrolüm. Hayatımında başrollü. O varsa neşe varsa o varsa Hayat var. O iyiki var. Tuğçe Erkan benim can, kan, Herşey

Bu isimler dizide olsun normal hayatta olsun gerçekten yaşamın bir parçası anlamına geldiler. Siyah Beyaz Gri benim yarattığım bir çocuksa onlarda büyümesini sağlayan son derece nadide insanlar.

 

 • Çok güzel duygular bunlar. İyi Dostluklar edinmişsiniz

Tabiki dediğim gibi onlarla Siyah Beyaz Gri tam anlamıyla var yani. Hepsinin emeği çok fazla . Bütün ekibinde aynı şekilde yukarıda ismini saymadıklarım onları sevmediğimi düşünmesinler ama en yakınlar bunlar. Herkesin emeği var hemde çok büyük. Ama özel saydıklarım daha fazla bunu inkar edemez. Ama onların içindende Hakan Metin. Oda Siyah Beyaz Grinin kurucusudur benden fazla emeği geçmiştir.  Siyah Beyaz Gri eşittir Hakan’dır herzaman. Ben kurdum ama o bu kadar seviyeye getirdi. Yükselmesinde buraya gelmesindeki payı büyük.

(Gökhan Altuntaş – Hakan Metin)

 • Hakan Metin (Can) yaşantında çok yer kaplıyor galiba. Dizide oluşan bir dostluk bu?

Evet hem kendisi yönetim, Siyah Beyaz Gri kuruluş aşamasındada vardı. Bir zaman sonra bütün paylaşımların onla oluyor çoğalıyor. Hani derler ya insanın hayatında 1 kişi vardır bütün saçmalıkları onla yaparsın bu bende Hakandır. O hayatımın en önemli köşesinden beri. Çok tartışsakta küssekte yeri herzaman farklıda olacak. İnşallah Daha nice başarılardada beraber oluruz. Çünkü oda bu ekipte çok iyi yerlere gelmeyi hakediyor. Hakanla birde Prodüksiyon açma planlarımız var birazda ondan Hayal adamım diyorum ben ona.

 

 • Gerçekten imrendim. Ekipçe başarılar o zaman. Diziye dönelim. Dizide çok konuşuluyor karakterin.Batu karakterini anlat biraz severek oynuyor musun?

Batu çok değişken bir karakter. O yüzden severek oynuyorum. Batu biraz manipulasyonla insanları çevresini yönetmeyi seviyor. Çünkü annesi onu öyle büyütmüş örnek evlat ama böyle bilinen iyi bir çocuk iyi bir evlat değil ama anneyle güzel bir hayatı olan babasının yokluğunu hazmetmiş öyle büyümüş bir karakter. Olaylara saf iyi gözle bakmıyor hiçbir zaman hata yapıyor o yüzden daha gerçekçi geliyor bana o yüzdende değişken bir karakter olduğu için severek oynuyorum çünkü Batu her an değişebilir entrikalar çevirebilir o yüzden eğlenceli oluyor ama bazende çok durağan olunca off Batu diyorum

 

 • Batu komada kaldı ve rüyada gördükleriyle ilgili bir olaylar dönecek. Yada ben mi yanlış anladım?

Yok doğru anlamışsın. Batu rüyasında gördüğü insanlarla sonradan tanıştı ama rüyasında aslında onları tanımıştı. Şimdi bazı rüyasından olanlar gerçek oluyor bundan sonra heyecan dolu bölümler bizi bekliyor aslında sezon asıl şimdi başlıyor.

 

 

 • Asıl bombalar şimdi başlıyor diyorsun. Ve çok merak edilen Güneş ve Batu olayı var onların arasında birşey olacak mı? Çünkü arada Can var. Can hem Batunun dostu hemde Güneş’in vazgeçemediği aşkı. Ne olacak bize bir kaç tüyo verir misin?

Tüyo verememde şöyle diyeyim. Batu ve Güneş arasında şuanda birşey yoklar. Can Güneş’i Batuya emanet etti. Batu Güneş’e göz kulak oluyor olan bu ama şöyle birşey var. Göz kulak olduğu sürece Güneş ve Batu birbirleriyle zaman geçiriyorlar ve mutlu oluyorlar gerçekten. Ve birbirleri hakkında yeni bir çok şey öğreniyorlar.Bu öğrendikleri şeyde ikili arasında arkadaşlıktaki yenilikleri farketmelerine neden oluyor.Buda ikiliyi daha fazla bir arada. Tutuluyor. Evet ortada bir dostluk ve bir ilk aşk sendromu var. Dostluk bir derece 2.plana atılamaz ama hangimiz ilk aşklarımızdan vazgeçmedik ki?
(Hakan Metin – Gökhan Altuntaş- Tuğçe Erkan)

 • Güneş ve Can aşkı bitecek yani. Bunu mu söylemeye çalışıyorsun?

Tam olarak bu değilde duygular aynı kalmıyor bunu anlatmaya çalışıyorum. Değişiyor hayatımız ister istemez buda biraz gerçek hayat dizide olsa ordada her karakter değişiyor. Değişen bir hayatın kuklalarıyız biz. Sahneler çekiliyor biz oynuyoruz. Yavaş yavaş değişim kanımıza işleniyor sonra bakıyorsun ve herşey değişmiş.Siyah Beyaz Gri’de çok şey değişecek.

 • Başka değişik hikayeler var mı?

Tabiki olmaz mı? Ben her zaman diyorum. 2.Sezon daha bomba dizimiz. Asıl şimdi başlıyor dememin nedeni bir çok yeni karakter girecek ve herkesin hayatı değişecek. Kutay’ın hastalığının ne olduğunu , Büyük sırrın ortaya çıkmasıyla herşeyin değişeceğini , Ekim Ayça ve Tuğra aşk üçgeninde son noktayı ve en önemlisi Dengeleri değiştirecek bir çok olaylar silsilesi olacak izleyiciler çok şaşıracak diyebilirim.

 

 • O zaman Siyah Beyaz Gri bomba gibi olacak diyorsun?

Aynen. Siyah Beyaz Gri asıl hikayeler şimdi başlıyor.

 • Özel hayata girelim. Kız arkadaşın var mı? Sette aralarında yakınlaşma olanlar var mı?

Adı üstünde özel Hayat. Hiç girmeyelim. Kız arkadaşım yok. Set o adı üstünde set. Set içinde Özel hayat. Yorum yok :)

 • Pek bu konulara girmeyelim o zaman . Teklifler var mı peki?

Evet. Onları değerlendiricez bir kaç yapım şirketiyle görüştük Şubat ayında net sonuçlar ortaya çıkar.

 • Medyada kendine örnek aldığın biri veya birileri var mı?

Var tabiki. Okan Bayülgen. Şuanda yaptığım işle belki Okan’ın alakası yok . O bu tür şeyleri pek sevmesede. Oda Medyayı seviyor bende. Okan Bayülgenin her daim kendini geliştirmesine her konuda bilgisi olmasına olsun aklına hastayım bende onun 10/1 kadar olsam ne mutlu gurur duyardım bende. Çünkü Sosyal Medyada olsun Tv’de olsun yaptığı işlerin hepsi iş için yapılmış işler değil inanarak yapılmış yapıtlardır.

 

 • Takip ettiğin bir dizi var mı?

Merhaba Hayat’ı izliyorum çok beğendim. Yabancı Dizilerdende Once Open a Time , American Horror Story , 90210, Gossip Girl ve Pretty Little Liars izliyorum.

 

 

 • Röportaj için teşekkürler. Umarım Hayallerine Kavuşursun. Siyah Beyaz Gri’de hakettiği yeri alır medyada.
  Ben teşekkür ederim… 

  • SOSYAL MEDYA GÜNDEM İLETİŞİM İHSAN YILMAZ
 • Siyah Beyaz Gri Facebook Sayfası

 

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

One comment

 1. Gökhan hem oyunculukta hemde yönetmenlikte kendini çok geliştiren biri. Ben çok beğeniyorum. Hakanlada dostluklarına bayıldım. Bu röportajdan sonra Siyah Beyaz Gri daha samimi geldi. Melih’i bende sevmemiştim belki Tuğra karakterinden dolayıdırç

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir