Pazartesi , 6 Şubat 2023

Türkiye’nin İlk Sosyal Medya Mitingi Gerçekleşti

AK Parti Nilüfer ilçe Belediye Başkan adayı Esgin: “Görüntü ve ses kirliliği oluşturmamak için mitinglerimizi sosyal medya üzerinden yapma kararı aldık”

AK Parti Nilüfer ilçe Belediye Başkan adayı Mustafa Esgin, görüntü ve ses kirliliğine yol açmamak için miting yapmamayı tercih ederek, seçmenlerle sanal ortamda irtibat kurdu. Sosyal medya aracılığıyla projelerinden bahseden Esgin, vatandaşların sorularını da yanıtladı.

Esgin, seçim irtibat bürosunda gazetecilere yaptığı açıklamada, inovatif belediyeciliği hayata geçireceğini vadettiğini hatırlatarak, bu amaçla seçim çalışmalarında yenilikçiliği ön planda tuttuklarını söyledi.

Bursalılara, Nilüferlilere, “Seçim sürecinde hiçbir şekilde görüntü ve ses kirliliği oluşturmayacağız” sözünü verdiğini dile getiren Esgin, şöyle konuştu:

“Görüntü ve ses kirliliği oluşturmamak için mitinglerimizi sosyal medya üzerinden yapma kararı aldık. Altyapımızı kurup bunu ilan ettik. Seçmenlerimiz, sosyal medya üzerinden bizimle irtibat kuruyor. Nilüfer, gençlerin daha yoğun olarak yaşadığı bir üniversite kentidir. Özellikle Görükle Mahallesi’nde yoğunlaşan genç nüfusumuz var. Çok önemli projelerimiz var. Bakış açımız bu yönüyle gençlere dönük. Bundan dolayı da ilk mitingimizi gençlerin ve Nilüfer’in sorunları noktasında gerçekleştirdik. Belki de bu, bu anlamda Türkiye’de bir ilk oluyor. Bunu daha da geliştirerek bu seçime farklı bir boyut kazandırmış olacağız.”

Gençlerin, sosyal medya aracılığıyla kendisine ilettiği isteklere de değinen Esgin, on-line kütüphane, yeni futbol, basketbol ve voleybol alanları, yüzme havuzu gibi talepler geldiğini dile getirdi.

Esgin, tüm sosyal medya araçlarını kullanarak vatandaşlara ulaşmayı sürdüreceğini ve gelecek hafta bir saat kadın seçmenlerle irtibat kuracağını sözlerine ekledi.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir