Pazar , 14 Ağustos 2022

Türksat 4A Kullanıma Sunuluyor

TV, Haberleşme ve Kablolu TV servis sağlayıcısı Türksat dijital çağın gereklerine uygun yeniliklerini devam ettirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

TÜRKSAT 4A için çalışmalarını tamamlayan firma 14 Şubat 2014 günü yani bugün Türkiye saatiyle gece saat: 23:09’da uzaya giden en kestirme yol olarak bilinen Kazakistan’ın Baykonur kasabasınınn 320 km güneydoğusundaki uzay üssünden Türksat 4A’yı fırltacaklarını duyurdu.

Türkiye’nin uzaya gönderdiği 5. uydusu olma özelliğini taşıyan 4A Türk ve Japon mühendisleri tarafından ortaklaşa olarak üretilen bir uydu. Uydu, KA BANT frekansı sayesinde Türkiye’deki TV ve Radyo yayınlarını Avrupa ve Asya’dan sonra şimdide Afrika kıtasına ulaştıracak. T.C Başbakanı R.T Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerdeki Japonya ziyaretinde
Mitsubishi fabrikasını ziyaretinden sonra “Afrika’ya da yayınlarımızı ulaştıracağız” sözü bu durumu tasdikler nitelikte. Yeni olan bu uydunun Afrika’ya hangi kanalları ve hangi sansürleri ulaştıracağı ise henüz belirsiz.

Hakkında Murat Uz

Ağırlıklı Olarak Teknolojik İçerik Ve Fotoğrafa İlgisi Bulunan Yazar, Mobil Cihazlar, PC'ler Ve Teknoloji Lansmanlarını Sıkı Bir Şekilde Takip Etmekte, Teknolojinin Farklı Mecralarında Haber Ve Makaleler Yazmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir