Perşembe , 26 Mayıs 2022

Tweepi ile Twitter hesabınız çok daha temiz

Mikro bloglama sistemlerinin zirvesinde yer alan Twitter artık birçok sosyal paylaşım ağından bile daha popüler. Yine de ben hala bir türlü ısınamadığım için bu sisteme yıllar geçmiş olsa bile ısınamadım diyebilirim. Eğer benim gibi Twitter’ı fazla kullanmıyorsanız, sizi kim takip etmiş, siz kimi takip etmişsiniz, sizin takip ettiğiniz kaç kişi sizi takip ediyor veya takip ettiğiniz kaç kişi takip etmiyor gibi sorular silsilesi ile baş başa kalabiliyorsunuz.

Bildiğiniz gibi Twitter’da gerçekten önde gelen bir kullanıcı olabilmeniz için takip etmeniz gereken bazı temel adımlar ve adamlar vardır. Bunu tıpkı bir dans gibi düşünün. Eğer bir önceki adımı hatalı atıyorsanız muhtemelen ne kadar iyi olursanız olun bir sonraki adımınız da hatalı olacak demektir.  İşte ben bu yazı ile en azından ufacıkta olsa bir yardımda bulunarak bu hatalı adımınızı düzeltmeye çalışacağım.

Tweepi Kullanmaya Başla

Tweepi.com internet adresi üzerinden ulaşabileceğiniz araç Twitter konusunda benim uzunca bir zamandır kullandığım ve en yüksek verimi aldığım araçların başında yer alıyor. Eğer takipçi sayınız zaman geçtikçe artıyorsa ve artık bu mikro blog içerisinde daha etkin olmak istiyorsanız böyle bir araçtan faydalanmanız da kaçınılmaz denebilir.

Tweepi, Twitter kullanıcılarına birçok konuda yardımcı oluyor. Bir kullanıcının takip ettiklerini takip etmek, bir kullanıcıyı takip edenleri takip etmek ve daha buraya yazarak şişirmek istemediğim birçok faydalı özelliği bulunuyor. Tabi benim en çok hoşuma giden özelliği ise takip etmeyenleri takipten çıkartma özelliği. Bu özellikle sayesinde takipçi ve takip edilen arasındaki dengeyi kurabilir ve çok daha dengeli bir profile sahip olabilirsiniz.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir