Twitter Takipçi Sayısını Arttırmada Hilal Cebeci Yöntemi


Takipçi sayısını arttırmak için Avrupa ve amerika’da sıklıkla başvurulan, özel ve çıplak fotoğraf paylaşma modası Popülaritesi düşmüş bir şarkıcı eliyle Türkiye’de de tedavüle girdi.

Hilal Cebeci @hilalcebeciii adresinden takipçileri ile “Yatağa girmeden önceki son pozum” tweeti ile çıplak fotoğrafını paylaştı. Sonra arka arkaya bir kaç fotoğraf daha paylaşan cebeci’yi 1 saatlik kısa bir sürede 5000’den fazla kişi takip etmeye başladı.
ve Fulden Uras gibi ünlüler bu konuda bir eleştiri tweeti geçti. Hilal cebeci’nin takipçilerine panpiş diye hitap etmesi de ilginç ayrıntılardan biriydi.

Şüphesiz bugün sosyal medyanın iki önemli konusu vardı
biri şike olayları diğeri Hilal Cebeci.

bio kısmına “türk düşünürü” yazan cebeci’nin düşücesiyle ve sanatıyla değil vucuduyla takipçi sayısını arttırması twitter’da kötü bir gelenek başlatması ve kötü örnek olması açısından bir milat sayılabilir.

konu hakkında 300’den fazla tanım girilen ekşi sözlük’ten bir yorum;

güldük eğlendik. twitterdaki meşhur pozu fotoşok mudur bilmem ama gerçek olduğundan yola çıkarak şunu diyebiliriz ki sex sells bir kez daha kendini ispatladı. hilal arkadaşımızın taş olduğunu zaten biliyorduk. gecenin bir köründe önce memeli, sonra donsuz olduğunu idrak edince; erkeklerde sahiplenme, kızlarda kıskanma baş gösterdi. iddia ediyorum fotoyu gören yüz kızdan doksanı kendi memesiyle bir kıyasa soktu hilalinkileri. beğenen az oldu, beğenmeyip eleştiren çok oldu. ama hepsi kıskandı. kadın doğası gereği olan bir şey bu. bundan kaçış yok.

insanın aklına şu hep takılır, bedeninin %99’unu bildiğimiz insanları bile (bkz: bikini) mini etekle görmek bizi neden etkiler?
biraz gizem, biraz da merak birleşince ortaya hilal cebeci’nin durumu çıkıyor. cebeci de bunun fazlasıyla bilincinde. bu vakitten sonra atomu parçalayamayacağına göre, kendine verilen nimetlerin ucundan kıyısından göstermesi istediği popülariteyi kendine sağladı. fakat bunun saman alevi olduğunu herkes gibi o da biliyor. ya bu takip edenlerini diri tutup belirli aralıklarla teşhire devam edecek (zaten önceki paylaştıklarına bakınca bunu yaptığı görülüyor) ya da gittiği yere kadar pompiş. (allah belamı versin böyle mi bağlanır entry)

hacilar gecer zamanla, #24353420

Hakkında Yılmaz Atasoy

Uzun zamandır sosyal medya haberlerini takip ediyorum. Sosyal medya danışmanlığı veriyor ve aynı zamanda makaleler yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir