Pazar , 13 Haziran 2021

Twitter Açıldı!

Günümüzün en popüler mikro bloglarından olan Twitter geçtiğimiz günlerde TİB (Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı) tarafından Türkiye’de erişime engellenen siteler arasına girmiş, Türkiye’de büyük bir yankı uyandırmıştı. Daha sonra ülke tehdidi kararıyla alınan bir diğer karar ile Youtube’da kapatılmaya, yani erişime engellenme kararına maruz kalan siteler arasına giriş yapmıştı. Şuan için Youtube için sevindirici bir haber bulunmasa da dünyanın popüler mikro bloğu olan Twitter hakkında sevindirici bir haberi sizlerle paylaşacağız.

Gün içerisinde alınan yeni bir karar ile Türkiye’de Twitter erişime açıldı, daha önce engellenmiş ve farklı DNS adreslerinden de erişime kapatılmış olmasına rağmen bu gün alınan yeni bir karar ile Twitter Türkiye’de kullanıma serbest bir site haline geldi. Kapatılması tüm Türkiye’yi etkileyen bir karar olmuştu, hem kişisel hem de kurumsal Türk profillerini bünyesinde barındırdığını göz önünde bulunduracak olursak Twitter çağımızın en önemli iletişim ve sosyal ağ platformlarından bir tanesi diyebiliriz.

Mahkeme kararının değişmesi ile beraber Twitter’a herhangi bir işlem yapmadan doğrudan erişim sağlayabiliyoruz, buda demek oluyor ki tamamen özgür bir şekilde Twitter kullanıma açılmış durumda. Önümüzdeki günlerde Twitter veya herhangi bir sosyal ağ platformu için yeni bir karar alınıp alınmayacağı şuan için bilinmeyen bilgiler arasında yer alıyor, ancak sosyalmedyahaber ailesi olarak sizlere en güncel haberleri hazırlamaya, sunmaya ve bilgi paylaşımı yapmaya devam ediyoruz, gelişmeler için takipte kalınız.

 

Hakkında Mert Usluer

Sosyal medya, teknoloji ve bir çok konuda yazar. "sosyalmedyahaber.com"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir