Cumartesi , 25 Mart 2023

Twitter Analiz Aracı Artık Herkese Açık

Twitter’ın, sadece önemli twitter hesaplarına ve yayıncılara açık tuttuğu analiz aracı artık tüm Twitter kullanıcılarına açık olacak.

Twitter, diğer sosyal ağların aksine, içeriklerin gösterimine müdahale etmemesi ile ünlü. İsteyen, attığınız tweetlere her an ulaşabilir ve zaman akışlarında bir kısıtlama olmadan tweetlerini okuyabilir. Ama bunun için ya direkt sizin profilinize girmesi ya da zaman akışına düştüğü anda online olması gerekiyor. İşte burada ortaya şu çıkıyor: Attığınız tweetleri kaç kişi gördü? Kaçı tweetlerinizle etkileşime geçti? İşte Twitter’ın analiz aracı bu bilgileri size tek sayfada gösterecek.

Tweet görüntülenmesi:

twitter analiz 1

Twitter analiz aracını açtığınızda karşınıza ilk olarak çubuk grafik çıkacak. Bu grafik, son 4 haftada tweetlerinizin görüntülenme sayısını göreceksiniz. Buradan, hangi günde ne kadar görüntüleme aldığınızı, hangi günler daha fazla görüntülendiğinizi görebilirsiniz.

Detaylı Tweet analizi:

twitter analiz 2

Çubuk grafiğin hemen altında, attığınız tüm tweetlerin detaylı analizini görebilirsiniz. İzlenimler, tweetlerinizin görüntülenme sayısını, Etkileşimler, tweetlerin aldığı detaylı tıklama, link tıklaması, rt ve fav’ların toplamını, Etkileşim oranı da, izlenimin etkileşime oranını vermektedır. Her tweetinizin detaylı analizini buradan görebilirsiniz.

Etkileşim oranı, Bağlantı Tıklamaları, Retweetler, Favoriler, Yanıtlar grafikleri

Bu grafikler, son 28 gündeki alınan etkileşim oranını, bağlantı tıklamalarını, retweetleri, favorileri, yanıtları günlük bazda göstermektedir.

twitter analiz 4 twitter analiz 5 twitter analiz 6 twitter analiz 7 twitter analiz 3

Twitter analiz aracına analytics.twitter.com adresinden ulaşabilirsiniz. Bakalım sizin tweetlerinizin ne kadar etkileşim almış :)

Hakkında SMH MAKALE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir