https://juragankomik.com
Cumartesi , 13 Nisan 2024

Twitter bilginizi katlayacak 18 sosyal medya aracı

Twitter hesabınızı profesyonel olarak kullanmak istiyorsanız, Twitter araçlarını bilmeniz, kullanmanız şart demektir. Günümüzde ücretli olarak kullanılabilecek sayısız Twitter aracı bulunuyor. Fakat bunların yanı sıra aynı şekilde ücretsiz olarak kullanıcılara sunulan Twitter araçları çok sayıda mevcut. Aşağıda Twitter deneyiminizi çok daha ileri bir seviyeye taşıyacak, Twitter hakkında en önemli 10 soruyu soracak ve bu önemli 10 soruya cevap olabilecek araçları paylaştık.

1.Takipçilerim hakkında ne biliyorum?

FriendorFollow.com ve Twilk.com Bu internet adresleri sizin Twitter üzerindeki takipçilerinizin mozaik fotoğraflarını oluşturmaya yardımcı oluyor. Bu elde edeceğiniz mozaik görüntüleri ise kolaylıkla bir sunum da ya da istediğiniz başka bir yerde kullanabilmek mümkün oluyor.  Ne kadar yaratıcı ve etkileyici bir yöntem öyle değil mi?

Ads.Twitter.com Bu web adresi ise size kullanıcılarınızın ne kadarının kadın ne kadarının erkek olduğunu, kullanıcıların ilgi alanlarının neler olduğunu söylüyor. Anlayacağınız Twitter takipçilerim hakkında neler biliyorum sorusuna en iyi yanıtlardan birisini de bu internet adresi veriyor.

Twtrland.com Kullanıcılarının Erkek ve Bayan olarak istatistiklerini sunmaya yardımcı oluyor. presents a Male/Female

2. Twitter kullanıcılarım nereden?

Ads.Twitter.com İnternet adresi sizler için basit bir harita oluşturuyor, takipçilerinizin nereden olduğunu, hangi ülkeden ve hangi şehirlerden yoğunluklu olarak olduğunu gösteriyor. Böylece hedeflemeleriniz konusunda size çok daha net bilgiler sunabiliyor.

3.Takipçilerimin hangileri gerçekten takip edilmeye değer değil?

FriendorFollow.com İnternet adresi size kullanıcılarınızın son günler içerisindeki Twitter aktivitelerini gösteriyor. Kullanıcının günlük ne kadar Tweet gönderdiği gibi verileri size ulaştırarak hangi kullanıcıların gerçekten takip edilmeye değer olduğunu gösteriyor.

Tweepdash.com internet adresi diğer birçok Twitter aracının yaptığı işi yapıyor. Sizi hangi kullanıcıların takip etmediğini gösteriyor. Bildiğiniz gibi Twitter da en çok takip edilmeye değer olmayan kullanıcılar sizi takip etmeyen kullanıcılardır.

Refollow.com size kullanıcılarınızın en son ne zaman tweet attığının istatiğini veriyor. Böylece hangi takip ettiğiniz kullanıcıların aktif bir şekilde Twitter’ı kullandığını anlmak, buna göre takip edilmeye değer olan kullanıcıları bulma işini kolaylaştırıyor.

4.Mesajlarım takipçilerimin ötesinde bir kitleye de ulaşabiliyor mu?

TweetReach.com size sizin son 50 Tweet’inize ait etkileşim oranını gösteriyor ve Twitter takipçilerinizin de ötesinde kimlerin bu Tweetler ile ilgilendiğini sunuyor. Yani her Twitter kullanıcısının ihtiyacı olan en önemli araçlardan biri olma vazifesini üstleniyor.

Twtrland.com internet adresi size retweet’leriniz hakkında bilgileri sunuyor. Böylece hangi kullanıcı alanında daha etkin olduğunu görmeniz oldukça kolay bir hale geliyor.

Ads.Twitter.com evet, bu aracı listemizde çokça görüyorsunuz çünkü marifetleri saymakla bitmiyor. Bu internet adresi size Twitter içerisindeki son 30 gün içerisinde Tweet’lerinizin kimler tarafından etkileşime geçtiğini gösteriyor. Böylece Tweet’leriniz hangi tip kullanıcıların dikkatini daha çok çekiyor kolaylıkla anlayabiliyorsunuz.

5.Tweet atmak için en doğru zaman ne zaman?

Tweriod.com sizin takipçilerinizin atmış olduğu son 200 Tweet’in ortalamasından yola çıkarak size Tweet atmanız için en uygun zamanı söylüyor. Biliyorsunuz ki aslında kaliteli bir etkileşim elde etmek için en önemli ögelerden birisi de doğru zamanlamayı seçebilmektir. Bu araç ise size en doğruyu değil en mükemmel zamanı veriyor.

TweetStats.com Kullanıcılarınızın tweet yoğunluğunu sizin için bir grafiğe döküyor. Böylece en yoğun kitlenin hangi zamanlar içerisinde Twitter’ı kullandığını görmenize yardımcı olmaya çalışıyor.

6.Mesajlarım doğru yerde yaşayan kullanıcılara mı ulaşıyor?

Twitonomy.com sizin için bir harita oluşturarak nereden Twitter’ı kullanan kullanıcıların sizinle etkileşime geçtiğini gösteriyor. Böylece hedeflediğiniz bölgenin kullanıcılarının mı yoksa diğer bölgenin kullanıcılarının mı sizin listenizde olduğunu çıkarımlayabiliyorsunuz.

FriendorFollow.com sizin takip ettiğiniz kullanıcılar üzerinde bir çalışma yapıyor. Sizi takip eden kullanıcıların istediğiniz bölgeden kullanıcılar mı olup olmadığını belirlemenize yardımcı olmaya çalışıyor.

7.Beni kimlerin takip etmesi gerektiğini nasıl bulabilirim?

Followerwonk.com size yeni kullanıcılar bulmak için en önemli araçlardan birisi. Kullanıcıların profilleri içerisinde yazan notlardan yola çıkarak hangi anahtar kelime üzeirndeki kullanıcıları takip etmeniz gerektiği hakkında size yardımcı olmaya çalışıyor. Böylece takip edilmeye çok daha değer kullanıcıları bulmak yalnızca saniyelere mal oluyor.

Tweeple.com aracı sizin herhangi bir anahtar kelime saptayarak bu anahtar kelimeye göre Twitter kullanıcılarına ulaşmanıza yardımcı oluyor.

Tweepz.com internet adresi Twitter üzerindeki kullanıcıların belirttiği bio bilgilerinie göre arama gerçekleştirmenin en kolay yollarını sunan araçlardan birisi.

8. Kimler hangi konular ile ilgileniyor?

Hashtagify.me internet adresi top 6 kullanıcınızın en çok takipçi oranını ve bu kullanıcıların sıklıkla kullandığı hashtag’lerin analizini size veriyor.

Tweetlevel.edelman.com aracı da yukarıdaki araç gibi çalışıyor. Sizlere top 100 kullanıcınızı ve bu kullanıcıların en son hangi Hashtag’leri kullandığını veriyor. Bu kadarla da kalmıyor ayrıca topic ve link olarak veri akışı sağlıyor.

Topsy.com kullanıcıların zamana ve konuya göre hangi anahtar kelimeler veya Hashtag’lere yöneldiğinin analizini yapıyor.

Diğer Twitter Konuları

9. Hesabım bugün nasıldı?

TwitterCounter.com günlük olarak sizi kaç kullanıcının takip ettiğini ve kaç kullanıcının sizi takipten bvazgeçtiğini sunuyor. Biraz daha detaylı çalışan sistem ayrıca üç aylık grafikler oluşturarak hesabınızın sağlık oranını daha net saptamanıza yardımcı olabiliyor.

Ads.Twitter.com size günlük takip eden ve takibi bırakan kullanıcı sayınızı belirtiyor.
UseQwitter.com ise yukarıdaki aracın aksine size haftalık olarak sizi hangi hesapların takipten vazgeçtiğini bildiriyor.

10.Hesabımın ilerleyişi nasıl gidiyor?

Klout.com size kullanıcıları belli bir derecelendirme yani rank sistemi ile birlikte sunuyor. Böylece çok daha etkin verileri bu araç sayesinde öğrenebiliyorsunuz.

FollowerWonk.com size bir Social Authority yani Sosyal sahiplik skoru oluşturuyor. Böylece hesabınızın gelişimini takip etmek çok daha kolay oluyor.

Topsy.com hesabınızın hangi saatler içerisinde kaç defa RT aldığını veya etkileşimlere geçtiğini size detaylı bir şekilde belirtiyor. Geçen ay, geçen hafta ve geçen 7 gün gibi değişik bazda filtreleri ile çok daha net sonuçları elde etmenize yardımcı olmaya çalışıyor.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir