Salı , 9 Ağustos 2022

Twitter Facebook’laşıyor mu? Yeni Tasarımı İnceledik

USMED Başkanı sosyal medya haber Genel Yayın yönetmenimiz Said Ercan yeni tasarımı test eden ilk kullanıcılar arasında yer aldı. Yeni tasarım akıllara Twitter Facebook’laşıyor mu sorusunu getirdi. Yeni tasarımda fotoğraf ve video paylaşımının daha ön plana çıktığı görülüyor. Twitter’ın profil resmi konumu, cover (kapak fotoğrafı) gibi bölümleriyle Facebook’a çok benzediği görülüyor.

Yeni tasarımda dikey görünümün yerine, ana sayfada paylaşılan tweetler yatay bir düzlemde yer alıyor.  Yeni tasarımda Twitter’da ne zaman katıldığını dikkat çeken bir yerde yer alıyor. Favoriler ve listeler de tekrar önemli hale geliyor. Takip edenler takip edilenler de bir eskisi gibi liste halinde değil detaylı profil ve döşenmiş şekilde gösteriliyor.

twitter_said

listeler

Facebook Yanı Sıra Google+’a Benzerliğiyle Dikkat Çekiyor

Yeni tasarım henüz herkese açık değil. Twitter ise değişiklik hakkında gelen soruları şimdilik cevapsız bırakıyor, Ancak Eylül ayında Twitter resmi blogunda yapılan açıklamada, platformun bazı değişiklikleri seçilmiş kullanıcılar üzerinde denediğini belirterek, “Hesabınızı daha güvenilir yapmak, etkileşimi arttırmak ve fotoğraf paylaşımını kolaylaştırmayı amaçlayan bir tasarım üzerine çalışıyoruz” ifadelerine yer verilmişti.

Twitter mevcut tasarımında sadeliği ile dikkat çekiyordu. Hep Facebook’un Twitter’a özendiği haberleri geliyordu, Twitter’ın borsa başarısızlığından sonra Facebook’a özenmesi manidar bulundu.

Bakalım kullanıcılar yeni tasarımı sevecek mi? Siz de görüşlerinizi yorum olarak yazabilirsiniz.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

One comment

  1. Twitter resmen facebooklaşmış bir tasarımla bizi karşılayacak.
    Twitter ile özdeşleşmiş olan tasarım bizi bırakıp,apayrı bir tasarıma sürükleyeceği görünüyor.
    Bu tasarımın kullanıcılar tarafından sevileceğini düşünmüyorum. Özellikle kapak fotoğrafının büyüklüğü beni şimdiden korkuttu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir