Perşembe , 7 Temmuz 2022

Twitter Şifreleri Sıfırladı!

Sosyal medya ağları son dönemde gerçekten büyük sorunlar yaşamaya başladı, geçtiğimiz yıl Facebook’ta oluşan sorunlar, belki de hala devam eden güvenlik açıkları derken Twitter’da bir patlak verdi. Şuan Twitter hesabınıza ulaşamıyor olabilirsiniz, belki büyük bir panik olmuşsunuzdur, hesabınıza ulaşamadığınızda ilk akla gelen şey çalınmış olması durumudur, düşündüğünüzde ise takipçilerinize başka bir elden gidecek saçma ve sizi rencide edebilecek bir paylaşım yapılabileceği durumu sizi yiyip bitirir.

Bu durum geçtiğimiz gün bir çok kişinin başına geldi, ancak Twitter hesaplarının hiç biri çalınmadı, dün milyonlarca kişi doğru şifre kombinasyonunu uygulasalar bile Twitter hesaplarına ulaşamama sorunu ile karşılaştılar, bu kişilere aynı zamanda gelen bir mailde “ Hesabınıza Twitter ile bağlantısı olmayan bir site erişmeye çalıştı, bu nedenle şifreniz sıfırlanmıştır. ” şeklinde bir bilgilendirme mesajı gönderildi.

Herkesi tedirgin eden bu durumda aslında kişilerin hesaplarına yapılan bir saldırı yoktu, Twitter’ın yaptığı açıklamada sistemin bir açığından dolayı bu durumun meydana geldiği belirtildi, ayrıca yönetim bu durumdan ötürü kullanıcılardan özür dilemeyi unutmadı. Eğer sizde Twitter hesabınıza erişemiyorsanız, e-mail yöntemi ile gönderilen şifre sıfırlama bağlantısına tıklayarak tekrar hesabınıza erişim sağlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bağlantıya tıklamak ve yeni bir şifre oluşturmak, tavsiyemiz eski şifreniz ile devam etmeniz değil tamamen yeni ve güçlü bir şifre oluşturmanızdan yanadır, internet dünyasında hiçbir açık kolay kolay kapatılamadığı için sürekli olarak şifre değiştirmeniz önerilir.

Hakkında Mert Usluer

Sosyal medya, teknoloji ve bir çok konuda yazar. "sosyalmedyahaber.com"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir