Cuma , 27 Mayıs 2022

Twitter ve Facebook Mavi Marmara’ya Engel Uyguluyor

Mavi marmara konusunda İsrail video’lu karşı atağa geçti bu video 30 mayıs tarihinden önce tüm sosyal ağlarda hızlı bir şekilde yayılmaya ve karapropoganda yapılmaya devam ediyor. Mavi Marmara kazası ile yayınlanan videoda İsrail olayı resmen çarpıtmaya çalışıyor ve gemidekilerin aktivist değil savaşmaya gelen mücahitler olduğunu savunacak kadar, ekmek bıçaklarını silah olarak gösterecek kadar ileri gidiyor.

İHH mavi marmara katliamının yıldönümünde tüm Türkiye’de bir dizi etkinlikle anmalar gerçekleştiriyor, protestolara hazırlanıyor,
Sosyal Medyada Facebook üzerinden örgütlenen gençlerde bir takım çalışmalar yapmak istiyor, twitter’da ise #mavimarmara hashtag’ı üzerinden trending topics yapılmaya çalışılarak, tüm dünyaya hatırlatılmaya çalışılıyor, fakat twitter hem #mavimarmara hem #30mayistaksim etiketlerini engelliyor
bunun yerine #pazartesiaksam etiketini kullanan mavi marmara gönüllüleri #pazartesiaksam etiketini arattıklarında bile çok fazla sonuç bulamıyorlar.

30 MAYIS büyük Taksim yürüyüşü öncesi facebook ve twitter bazı engellemeler yapıyor,
neymiş o engeller aşağıdaki yazı ile görelim;

Garip değil mi?
Twitter ilk kez böyle saçma bir hata veriyor;

twitter hatası
Açıklamada Twitter’ın bu sorunu çözmeye uğraştığı belirtiliyor. Garip olanda bu ya hata sadece Twitter Türkiye ayağında!
Tam bu sırada Facebook ile daha çok ilgilenmeye başladık doğal olarak. Facebook reklamlarına bakıyorum “Orta Doğu Çelişkisi” başlıklı bir video dönüp duruyor. Video’yu izledim izlemek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz. Video’da suçlunun Filistin olduğu, İsrail’in masum melek olduğunun propagandası yapıldığı açıktır.
Video’yu izleyenler farkedecektir ısrarla İsrail’den Yahudi devleti olarak bahsediliyor. Oysa İsrail Yahudi Şeriatına göre yönetilmiyor. Yahudiler çoğunlukta fakat İsrail Laik bir devlettir. İronik..
Evet bu propaganda Siyonist Mark Zuckerberk’in kurduğu ve Siyonistlerin her isteğini yerine getirdiği Facebook’ta oluyor. Siyonizm karşıtı sayfaları İsrail Savunma Bakanlığının talebiyle anında kapattıran Zuckerberk bu sefer Ağır Siyonist propaganda bulunan bir reklamı bu gün sık sık Facebook’ta yayınlamaya başlıyor.
Asıl garip olan ne?
Tam şu sıralar Müslümanlar ve bu zulme karşı çıkan insanlar Twitter üzerinden Mavi Marmara için örgütleniyordu. 24 Mayıs’tan itibaren Türkiye genelinde Mavi Marmara eylemleri başlıyordu. 26 Mayıs’ta yani bu olayların olduğu bu gecenin ertesi gün Taksim’de küçük yürüyüşler başlıyor. Adıyaman’da yürüyüşler yapılıyor. 30 Mayıs’ta ise büyük bir yürüyüş planlanıyor.
25 Mayıs – Siirt
26 Mayıs – Adıyaman
27 Mayıs – Ankara/Diyarbakır/Iskenderun/Malatya
28 Mayıs – Adana
29 Mayıs – Kayseri
30 Mayıs – İstanbul/Yozgat
31 Mayıs – Samsun/Kocaeli/Tokat/İnegöl
1 Haziran – Çorum
Mavi Marmara’nın konumuzla ne ilgisi var? Bu soruyu soracağını hiç zannetmiyorum ama kısaca açıklayayım.
1) #30mayis 2010′da 22.30 sularında, #mavimarmara nın rotası 222 idi, yani uluslararası sularda idi.
2) İsrail donanması #mavimarmara ya çağrı yaparak geminin askerî blokaja ilerlediğini söyledi ancak rota hâlen uluslararası sularda idi.
3) #mavimarmara uluslararası sularda iken israil donanması “rotanızı değiştirin, aşdod limanı’na gelin” uyarısında bulundu.
4) #mavimarmara dan “uluslararası sularda seyir halinde olan gemimize böyle bir talimat verme hakkınız yok” yanıtı geldi.
5) #mavimarmara nın rotasını çevirmesi için 02.00′a kadar çağrı yapıldı. saat 02.00′da çağrı kesildi. #30mayis
6) İsrail gemileri #mavimarmara ya 3,5 mil kadar yaklaştığında radarda 4 gemi görünebildi. Avcı botlarını ise radarda görmek mümkün değildi.
7) 04.30′a kadar başka bir çağrı olmadı ve saldırılar âniden başladı.
8 ) 04.30 sularında 73 mil mesafede önce helikopterler ve 30′a yakın zodyak, geminin etrafında belirdi. #30mayis #mavimarmara
9) Helikopter ve zodyaklar #mavimarmara ya hücum etti. Saldırıda İsrail’e ait 30 zodyak, 4 firkateyn, 2 denizaltı, 3 helikopter yer aldı.
10) İsrail askerleri henüz gemiye inmeden gemiye plastik ve gerçek kurşunlarla ateş edildi. #30mayis #mavimarmara
11) İlk asker indirme güverteye yapıldı. Üst güvertenin kontrolünü ele geçiren askerler ardından alt güverteyi de ele geçirdi. #30mayis
12) Kaptan köşküne giren askerler burada bulunan herkesi yere yatırdı. #30mayis #mavimarmara
Bir kardeşim bu şekilde maddelendirmiş durumu. Herşey açık ve net.. Peki neden Twitter. Dikkat ederseniz İsrail’e karşı Orta Doğu’da ki olayların, örgütlenmelerin büyük kısmı facebook ve twitter üzerinden gerçekleşiyor. İsrail Mavi Marmara konusunda çok büyük bir kınama gördü ve eylemler büyük örgütlenmeler onu çok korkutuyor.
Noktaları birleştirelim;
Bugün 25 Mayıs ve Sadece Twitter Türkiye ayağında abuk subuk bir hata var.
Bugün 25 Mayıs ve Mavi Marmara eylemleri başladı.
Bugün 25 Mayıs ve Facebook’tan Siyonizm yandaşı Filistin direnişine karşıt ayaklanmalar başladı..
Bunların hepsi tesadüf mü?
Noktaları birleştirebildiyseniz şu anda Twitter’da Zaman Akışını göremesenizde arkadaşlarınıza ulaşabiliyorsunuz. Bu yazıyı arkadaşlarınızla paylaşın ve bilinçlenmelerine, konunun ne kadar önemli olduğuna onları davet edin.
Biraz Filistin ve İsrail tarihi biliyorsalar Siyonistlerin propagandalarının ne kadar saçma olduğunu bilecekler. Eğer bilmiyorlarsa İHH İnsanı Yardım Vakfının Filistin kitabını temin etmelerini sağlayın. Bu zulme karşı sessiz kalmayın…

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir