Salı , 28 Eylül 2021

Twitter Yeni Tasarımı ile Hazır

Geçtiğimiz günlerde Twitter’ın yeni Facebook tarzı teması hakkında bir yazı hazırlamış, söylentiler üzerine gelen bu haberi sizlerle paylaşmıştık. Haber sadece söylentide kalmadı, gün içerisinde Twitter Türkiye dahil olmak üzere çoğu ülkeye yeni tasarımını sundu.

Daha önceki haberde de belirttiğimiz üzere Twitter’ın yeni tasarımı Facebook’un profil tasarımı ile hemen hemen aynı olacaktı, bu söylenti gerçeğe dökülerek yeni tema oldukça şık bir görünüm kazandı.

Yeni tasarıma ilk olarak göz gezdirdiğinizde yukarıdaki kısımdaki kapak fotoğrafı bölümü dikkat çekiyor, geniş bir fotoğraf alanına sahip olan bu yeni profil arayüzünde profil fotoğrafı ile sol tarafa yerleştirilmiş, bunun yanı kişisel bilgiler hemen profil resminin altında bulunuyor. Yeni tasarımda takipçi, ve takip edilen sayısı kapak fotoğrafının altında, orta bölümde durmakta, bunun yanı sıra atılan tweetler tam orta kısımda sıralanmakta.

Twitter şuan için sadece profil bölümündeki değişiklikleri sundu, diğer kısımlarda herhangi bir değişiklik gözlemlenmemekte ki söylemek gerekirse bu yeni tasarım daha sıcak bir görüntü, hoş bir ortam sağlamış gibi duruyor.

Tasarımınızı değiştirmek istediğinizde, Twitter’a girdiğinizde yukarıda bir tanıtım çubuğu açılıyor, iptal dediğinizde aynı tasarım ile devam edebiliyorsunuz, isterseniz göz at kısmına tıklayarak değişikliklere bakabiliyor, beğenmezseniz değişiklikleri kaydetmeden tekrar eskiye dönebiliyorsunuz. Bu tasarım ile hoş bir görüntü kazanan profil bölümü kişiselleştirmeye de açık, renk ve diğer değişimleri de elinizle gerçekleştirebiliyorsunuz.

Hakkında Mert Usluer

Sosyal medya, teknoloji ve bir çok konuda yazar. "sosyalmedyahaber.com"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir